CHP 1 Mayıs'ta alanda olacak

CHP 1 Mayıs'ta alanda olacak
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, 1 Mayıs’ta CHP’nin bütün örgütleriyle alanlarda olacağını belirterek, “Bizler alanlarda işçi sınıfının gerçek taleplerini haykıracağız” dedi. Akkaya, ortak kutlama yapmak için emek örgütlerinin bir araya gelmesini

Akkaya yaptığı açıklamada, 1 Mayıs’ın bu ülkenin işçileri, emekçileri, meslek sahipleri, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, gençleri ile tüm dünya emekçileri için, birlikte alanlarda haklı taleplerin dile getirildiği bir bayram olduğunu ifade ederek, 1 Mayıs’ın aynı zamanda işçi sınıfının birlik ve dayanışma anlayışının güçlü bir simgesi ve mücadele günü olduğunu belirtti. İşçilere ve emekçilere yönelik güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın, taşeronlaşmanın yaygınlaştırıldığı, çalışma koşullarının giderek ağırlaştığı, emekçilerin yarısının kayıt dışı çalışmaya zorlandığı bir ülkede, her şeyden daha fazla birlik ve dayanışmaya ihtiyaç olduğunu vurgulayan Akkaya, “Böylesi önemli bir dönemde, bütün emek örgütlerinin ve emekçilerin birlik ve beraberliğinin sağlanarak, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de İşçi Sınıfının mücadelesinin ve taleplerinin yer aldığı tarihsel bir gün olan 1 Mayıs’ta alanlarda haklı ve meşru taleplerinin dile getirilmesi için çaba gösterilmesi gerekmektedir. Maalesef, emek örgütlerinin ayrışması ve farklı yerlerde 1 Mayıs kutlamalarının gerçekleştirilmesine yönelik açıklamalar, birliğin ve dayanışmanın yerine ayrışma ve bölünmenin yaşandığını göstermektedir. İktidarları kızdırmama uğruna emeğin haklı ve meşru taleplerinden vazgeçme veya bunları dillendirmeme gibi bir anlayış doğru değildir ve kabul edilemez” dedi.

CHP’nin de, bütün örgütleriyle emeğin bayramı ve taleplerinin dile getirildiği bu önemli günde, alanlarda işçilerle, emekçilerle birlikte olacağını ve onların taleplerini dile getireceği belirten Akkaya şöyle devam etti:

“Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ortak kutlama yapmak için emek örgütlerinin bir araya gelmesini talep ediyor ve sosyal adalet, eşitlik, özgürlük ve demokrasi isteğimizi belirtiyoruz. Biz, özgürlükçü, eşitlikçi yasalar için, inanç ve düşünce özgürlüğü için sesimizi yükseltiyor, özgürlükten, demokrasiden ve sosyal devletten, yurtta sulh, cihanda sulh şiarından, laiklik ve hukuk devleti anlayışından vazgeçmeden, bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimizi bildiriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ağır bedeller ödediğimiz yüz yıllık sınıflar mücadelesinin en önemli kazanımlarından biri olan 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü bugüne kadar olduğu gibi bu yıl da emeğin ve mücadelenin gerçek sahipleri ile hep birlikte alanlarda kutlama isteğimizi tekrarlıyoruz. 1 Mayıs 2012’de üyelerimiz, mücadele geleneğimiz, dostlarımız ve tüm coşkumuzla alanlarda olacağız. Bizler alanlarda işçi sınıfının gerçek taleplerini haykıracağız. Alanlarda buluşmak dileğiyle, emekçilerin ve tüm emek dostlarının 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününü kutluyorum” (NSK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com