CHP Açılıma Yer Bulamıyor

CHP Açılıma Yer Bulamıyor
CHP, Kürt açılımı çerçevesinde yönetime aldığı Sezgin Tanrıkulu'nu hangi şehirden aday göstereceğine karar veremedi.

Kürt açılımı çerçevesinde büyük umutlarla parti yönetimine katılan eski Diyarbakır Barosu Başkanı Sezgin Tanrıkulu'nun milletvekili adayı gösterileceği şehir CHP'de kriz konusu oldu.

CHP yönetimi, 18 Aralık'taki Olağanüstü Kurultay'ın ardından Genel Başkan Yardımcısı olan Sezgin Tanrıkulu'nu doğal olarak Diyarbakır'dan aday göstermek istedi. Fakat hem CHP'nin eski MYK üyelerinden ve genel başkan yardımcılarından Mesut Değer'in bölgedeki ağırlığı, hem de partinin oy potansiyeli nedeniyle Diyarbakır'dan seçilemeyeceğini düşünen Tanrıkulu ise İstanbul'u istedi.

PARTİ AÇIKLAYAMAZ

Tanrıkulu'nun eski Diyarbakır Barosu Başkanı olması ve isminin Diyarbakır ile anılması nedeniyle İstanbul'dan aday gösterilmesinin partiyi zor durumda bırakacağını düşünen yönetim, Kürtlerin yoğun yaşadığı Mersin'de karar kıldı. Şimdi Mersin tercihinin partide yeni bir krize neden olacağı konuşuluyor.

BİRİNCİ SIRADA KİM OLACAK

CHP'nin ekran yüzlerinden ve bir önceki MYK'da Genel Başkan Yardımcılığı koltuğunda oturan İsa Gök, son yapılan genel seçimlerde listenin birinci sırasında yer almıştı. Tanrıkulu'nun Mersin'e kaydırılması ve aday listesinin başında gösterilmesi ihtimalinin Gök'ü rahatsız ettiği belirtiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com