CHP “Adalet ve Demokrasi” mitingleri yapacak

CHP “Adalet ve Demokrasi” mitingleri yapacak
Yaz aylarından itibaren yerel seçim çalışmalarına hız verecek olan CHP 2013 yılını mitinglerle geçirecek.

Cumhuriyet Halk Partisi, yaz aylarında “Adalet ve Demokrasi” mitingleri yapmaya başlayacak.
 
Vatan gazetesinden Kıvanç El’in haberine göre, ilk “Adalet” temalı miting 26 Ocak’ta Adana’da gerçekleştirilecek. Mitinge genel başkan yardımcıları ile çok sayıda milletvekili de katılacak.
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da mitingde konuşma yapması bekleniyor. Mitinglerle ilgili bugün basın toplantısı yapılarak kamuoyuna duyurulacak.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, mitinglerde yargının siyasallaşmasına dikkat çekeceklerini ifade ederek, şunları söyledi:
 
“Delilsiz yargılamalar, uzun süreli tutukluluklar gündemimizde olacak. Biz adaleti arıyoruz. Sadece yargı alanındaki adaletsizlikleri değil, her alandaki adaletsizlikler ve demokrasi eksikliklerini gündeme getireceğiz. Toplumun bu konularda sessiz kalmamasını istiyoruz. Muhalefeti, muhalif görüşleri yok eden yargılamaları, iktidar uygulamalarını gündeme getireceğiz. Parasız eğitim istediği için tutuklanan öğrenciler, iktidarı protesto etmek isterken dayak yiyen öğrencileri, sendikasız çalıştırılan işçileri, taşeron olarak çalıştırılıp iş güvencesiz ölüme gönderilen maden işçilerini de mitinglerde gündeme getireceğiz. Vatandaşların da mitinglere ilgi göstereceğini tahmin ediyoruz. Onların sesi olacağız.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com