CHP 'adaylarını' seçti!..

CHP 'adaylarını' seçti!..
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 12 Haziran genel seçimleri öncesi Kütahya'da milletvekili adaylarının belirlenmesi amacıyla yapılan üyeli ön seçimlerde Kütahya Merkez ve ilçelerinde 3 bin 172 üye oy kullandı. Ön seçimde Şeref Han 1236 oyla birinci olu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 12 Haziran genel seçimleri öncesi Kütahya'da milletvekili adaylarının belirlenmesi amacıyla yapılan üyeli ön seçimlerde Kütahya Merkez ve ilçelerinde 3 bin 172 üye oy kullandı. Ön seçimde Şeref Han 1236 oyla birinci olurken Zeliha Aksaz 1165 oyla ikinci, Şeref Doğan 914 oyla üçüncü, Ruhsen Kumdalı 871 oyla dördüncü ve Faruk Soydan 716 oyla beşinci oldu. Bu sıralama ile CHP Kütahya milletvekili adayları netlik kazanmış oldu.-ŞEREF HAN 1236
OYLA BİRİNCİ OLDU-
Kütahya Merkez ve ilçelerde yapılan ön seçimde 3 bin 172 üye oy kullandı. 9 aday adayının yarıştığı ön seçimde en az 3 en fazla 5 aday adayına oy verilebildi. Merkez Kütahya Lisesi taş binada ve ilçelerde belirlenen yerlerde ön seçim işlemi gerçekleştirildi. Aday adaylarının soy isimlerine göre yapılan harf kurası sonucunda ön seçim oy pusulasında aday adaylarının sıralamaları şu şekilde geçekleştirlidi: 'Şeref Han, Ruhsen Kumdalı, Ali Rıza Muslu, Hasan Öncel, Ahmet Öztürk, Faruk Berham Soydan, Zeliha Aksaz, Şeref Doğan ve Niyazi Doğansoy ' olarak seçim pusulaları belirlendi.
Dün 08:00 ile 17:00 saatleri arasında Kütahya Merkez ile Altıntaş, Dumlupınar, Çavdarhisar, Gediz, Şaphane, Domaniç, Pazarlar, Simav, Hisarcık, Aslanapa, Emet ve Tavşanlı'da gerçekleşen ve 3 bin 172 üyenin oy kullandığı ön seçimde aday adayları arasında sıralama şöyle gerçekleşti:
'Şeref Han 1236, Zeliha Aksaz 1165, Şeref Doğan 914, Rusen Kumdalı 871, Faruk Soydan 716, Ali Rıza Muslu 625, Niyazi Doğansoy 576, Hasan Öncel 541 ve Ahmet Öztürk 320 oy aldı.”
Bu sıralama ile Şeref Han, Zeliha Aksaz, Şeref Doğan, Rusen Kumdalı ve Faruk Soydan Kütahya milletvekili adayları olarak belirlenmiş oldu.

-3 BİN 172 ÜYE OY KULLANDI-
Üye bazında yapılan ön seçimde, Ahmet Öztürk, Ali Rıza Muslu, Faruk Berham Soydan
Hasan Öncel, Niyazi Doğansoy, Ruhsen Kumdalı, Şeref Doğan, Şeref Han, Zeliha Aksaz aday adayı olarak yarıştı
İl Seçim Kurulu gözetimindeki seçim 12 ilçe ve Kütahya merkezinde eş zamanlı olarak başladı, oy kullanma işlemi dün sabah saat 08.00'de Kütahya Merkez ve 12 ilçede başladı ve akşam saat 17.00'de sona erdi.
Sadece Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye kimselerin oy kullandığı ön seçimde 3 bin 172 üye oy kullandı. Kütahya Merkezde 1003, Altıntaş'ta157, Dumlupınar'da 88, Çavdarhisar'da 86, Gediz'de 286, Şaphane'de 25, Domaniç'te 188, Pazarlar'da 24, Simav'da 463, Hisarcık'ta 92, Aslanapa'da 101, Emet'te 193 ve Tavşanlı'da 484 üye oy kullanarak, Kütahya'da CHP'nin milltevekili adaylarını belirlediler.
Saat 17:00'den sonra sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlandı. En yüksek oy alan aday adayından ez az oy alan aday adayına doğru sıralama gerçekleşti. İlk beşe girenler -Şeref Han, Zeliha Aksaz, Şeref Doğan, Rusen Kumdalı, Faruk Soydan- CHP Kütahya milletvekili adayı olarak listeye girdi.

-ÖN SEÇİMDE YARIŞAN CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI-
Şeref Han (1236 oy aldı): Avukat. Kütahya'nın Gediz ilçesinde 1967'de doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Gediz'de serbest avukatlık yapıyor. CHP Gediz İlçe Başkanlığından milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.
Zeliha Aksaz (1165 oy aldı): Tıp Doktoru. Kütahya'da 1966'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu ve ihtisasını Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde tamamladı. Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapıyor.
Şeref Doğan (914 oy aldı): Eğitimci. Kütahya'da 1960'ta doğdu. Yükseköğrenimini tamamladıktan sonra 1982'den itibaren çeşitli okullarda Türkçe öğretmenliği yaptı. Kurucusu olduğu şirketle sürücü kursu, özel güvenlik ve öğrenci yurdu hizmetlerini yürütüyor.
Ruhsen Kumdalı (871 oy aldı): İnşaat Mühendisi. Kütahya Belediyesinde çalıştı ve buradan emekli oldu. CHP'de bir dönem Kütahya İl Başkanlığı görevinde bulundu. 2009'daki yerel seçimlerde Kütahya Belediye Başkanlığına DSP'den aday oldu.
Faruk Berham Soydan (716): İşadamı. Kütahya'da 1977'de doğdu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Bir dönem CHP Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanlığını yürüttü ve partinin il yönetiminde yer aldı. Bir şirkette yönetim kurulu üyesi.
Ali Rıza Muslu (625): Makine Mühendisi. Kütahya'da sahibi olduğu şirket aracılığıyla serbest makine mühendisliği hizmeti veriyor. CHP Kütahya İl Başkanlığından, milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.
Niyazi Doğansoy (579 oy aldı): Eczacı. Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde 1951'de doğdu. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. SSK Zonguldak İl Müdürlüğü ve SSK Tunçbilek Hastanesinde eczacı olarak çalıştı. 1983'ten bu yana Tavşanlı'da eczane işletiyor. CHP Tavşanlı İlçe Başkanlığından milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.
Hasan Öncel (541 oy aldı): İşadamı. Kastamonu'da 1960'ta doğdu. Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kütahya'da 1982'den bu yana bir şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu üyeliğinden milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.
Ahmet Öztürk (320 oy aldı): Memur Emeklisi. Kütahya'da 1945'te doğdu. Kütahya Lisesinden mezun olduktan sonra Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı bazı köylerde vekil öğretmenlik yaptı. Kütahya Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğünde memur olarak çalışırken emekli oldu. DSP'de bir dönem Kütahya İl Başkanlığını yürüttü.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com