CHP, AKP'ye karşı atağa kalktı!

CHP, AKP'ye karşı atağa kalktı!
AKP'nin 6 bin kişilik ordusuna karşı CHP'de atağa geçti.
Önümüzdeki seçimlerde başta yerel seçimler olmak üzere genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sosyal medyada siyasi partilerin kıyasıya yarışması bekleniyor. AKP'nin kendi tabanın sosyal medyada yetersiz olduğunu tespit etmesinin ardından partisinin 6 bin üyesine sosyal medya uzmanlığı kursu vermişti. Erdoğan'ın  Gezi Parkı direnişinde sosyal medyanın önemini anladığının altı çizilmişti.
 
CHP'de AKP'nin 6 bin kişilik sosyal medya ekibine  karşı "Bilişim Gönüllüleri" ile cevap verecek. Gezi Parkı eylemleri sonrası sosyal medyanın gücünü kendi lehine çevirmek isteyen partiler atağa geçti. Altı ay sonra yapılacak yerel seçimler için sosyal medya hazırlıkları şimdiden başladı. AKP’nin Türkiye genelinde toplam altı bin kişilik bir sosyal medya ekibi kuracağı yönündeki haberlerin ardından, CHP de Bilişim Gönüllüleri adı altında organize olacak bir yapı ile sosyal medyada daha etkin olmayı amaçlıyor.
 
CHP Bilgi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Emrehan Halıcı, Bilişim Gönüllüleri’yle ilgili açıklamalarda bulundu. Halıcı proje hakkında "Ana muhalefet partisi olarak gördüğümüz önemli bir eksiklik, yaptığımız çalışmaların basına ve dolayısıyla kamuoyuna yeteri kadar yansımamasıdır. Şu an Türkiye’de iktidar partisinin görsel ve yazılı basında olağanüstü bir avantajı var. 
 
Basında hem kendilerine dönük haberlerin çok yoğun olduğunu, CHP ile ilgili ise olumsuz haberlerin yansıtıldığını görüyoruz. Bu nedenle etkinliklerimizi, haberlerimizi, projelerimizi, hükümetle ilgili eleştirilerimizi iletmemiz açısından sosyal medya çok büyük bir özgürlük alanı." şeklinde konuştu. (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com