CHP AKP'ye Meydan Okudu!

CHP AKP'ye Meydan Okudu!
AKP'nin 'CHP'nin çözüm için şartlarını kabul ettik ama yine de vazgeçtiler' açıklamasının ardından CHP 'Meclisi toplayın' dedi..

CHP Grup Başkanvekilleri, AKP Grup Başkanvekili Elitaş’ın, “türban” sorunun çözümüne ilişkin “CHP masadan kaçmak için çeşitli şartlar öne sürdüler. Onların şartlarını kabul ettik” açıklamalarının “tamamen yalan” olduğunu ifade ederek, “AKP’nin elini tutan yok. Hemen meclisi özel gündemle toplayalım, sorunların çözümünü bir hafta içinde gerçekleştirelim” açıklamasında bulundu.

MECLİSİ TOPLAYIN
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın, “türban” sorununun çözümüyle ilgili olarak yaptığı açıklamada “CHP masadan kaçmak için, çark etmek için bize çeşitli önermeler sundular, çeşitli şartlar öne sürdüler. Bunlar, dokunulmazlıkların kaldırılması, YÖK’ün düzenlenmesi ve seçim barajlarının düşürülmesi ile ilgili şartlardı. Biz onların bu şartlarını kabul ettik” sözleri üzerine, CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol, Muharrem İnce ve Akif Hamzaçebi ortak açıklamada bulundu.

"AKP Grup Başkanvekili her zaman olduğu gibi şimdi de gerçekdışı iddialarla sıkıştığı köşeden kurtulmaya çalışıyor” denilen yazılı açıklamada, “Güya dokunulmazlıklar, YÖK’ün kaldırılması ve seçim barajlarının düşürülmesi ile ilgili olarak şartlarımızı kabul etmişler. Bu tamamen yalan. Hem de koskoca bir yalan. Çünkü AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ çok açık ve net olarak hiçbir önkoşula bağlı olmaksızın türban düzenlemesini bizimle görüşebileceklerini ve bunun dışındaki önerileri kabul etmeyeceklerini söyledi. Öte yandan türbanın ilk, orta ve lise ile kamuda hizmet verenlere sirayet etmemesi için hukuki teminat isteğimize de önce böyle bir gündemimiz yok diye yanıt verdiler, sonra da 10 yıl sonra ne olacağını bilemeyiz dediler” denildi.

CHP Grup Başkanvekilleri olarak bu durumu kamuoyuna duyurdukları belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Şimdi ne değişti de gerçekdışı beyanları gerçekmiş gibi anlatıyorlar. Neden yalanlarla kamuoyunu yanıltıyorlar.

Şimdi bir kez daha öneriyoruz, AKP’nin elini tutan yok. Hemen meclisi özel gündemle toplayalım, YÖK’ün kaldırılması, dokunulmazlıklar ve barajın düşürülmesini konusu da dahil olmak üzere sorunların çözümünü bir hafta içinde gerçekleştirelim.”


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com