CHP Anayasa Mahkemesi’nde!

CHP Anayasa Mahkemesi’nde!
CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi Anayayasa Mahkemesi'ne geldi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, HSYK’nın Yasası’nın iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

Hamzaçebi çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hamzaçebi “Onaydan çıktığında normal olarak Resmi Gazete’ye yayıma gönderilir. Ama o gün gönderilmedi. Dün akşam yayınlandı. Sanırım bu süre içinde Adalet Bakanlığı HSYK’da atanacak kişilerin planlamasını yaptı. Bu tahminimin ne kadar doğru olduğunu ya da olmadığını bugün izleyip göreceğiz. Onların yerine yeni atama yapılmasını bekliyorum.” dedi.

Kanunun yayınlandığı tarihte kamu görevlilerinin görevinin sona ereceğini hatırlatan Hamzaçebi “Kanun hiçbir zaman kötü niyeti korumaz. Eğer Anayasa Mahkemesi bugün bir yürütmeyi durdurma kararı verirse o geçici maddede görevleri sona erecek şekilde düzenlenmiş kamu görevlilerinin görevi sona ermez. Böyle bir durumda dahi önümüzdeki hafta AYM karar verirse görevi sona eren kişilerin yargıya başvurup geri dönme hakkı vardır

Süre sınırlaması yok AYM’ye yaptığımız başvurunun. Ne zaman takdir ederse o zaman görüşür AYM. Ama AYM’nin geciktirmeden görüşeceği kanaatindeyim.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com