CHP Anayasa Mahkemesi'ne Gidiyor!

CHP Anayasa Mahkemesi'ne Gidiyor!
CHP yargı reformu için Anayasa Mahkemesine gidiyor..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den, Meclis Genel Kurulu'ndan geçen Yargı Reformu'nu imzalamamasını isterken, Gül'ün imzalaması halinde yargı reformunu Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacaklarını söyledi.

YARGI SİYASALLAŞIYOR
Kılıçdaroğlu, İstanbul'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı Gül'den randevu isteyecek misiniz?" sorusuna, Gül'ün reformu imzalamaması çağrısı yaptı. Bu reformun Danıştay ve Yargıtay'dan ve komisyon süresince sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınmayarak genel kuruldan geçirildiğini savunan Kılıçdaroğlu, bu reformun tamamıyla yargıyı siyasallaştırmaya yönelik olduğunu öne sürdü.

BATUM KONUSU KAPANDI
CHP'li Süheyl Batum'un TSK'ya yönelik açıklamalarıyla ilgili yöneltilen sorulara ise Kılıçdaroğlu, "Bu konu kapanmıştır. MYK'da gündeme gelmedi. Basınla da herhangi bir görüşmemiz olmadı." şeklinde cevap verdi.

KKTC'DE YAŞANANLAR SKANDAL
Kılıçdaroğlu, KKTC Büyükelçisi Kaya Türkmen'in görevden alınmasını ise skandal olarak yorumladı. Bir büyükelçinin göreve geldikten 6 ay sonra görevden alınmasını tarihte mevcut olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, eğer örnekleri varsa; Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun bunları açıklamasını istedi.

AKP'LİLER KENDİ BAŞKANLARINA BAKSIN
Kılıçdaroğlu, ayrıca, CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş'in, İzmit'te sarf ettiği "Kürtler eninde sonunda kucağımıza oturacak" sözlerini de değerlendirdi. Güneş'in böyle bir açıklama yapmadığını savunan Kılıçdaroğlu, "AK Parti milletvekilleri bunları gündeme getirene kadar, Rize Belediye Başkanı'nın 'Kürtlerden ikinci eş alabiliriz' şeklindeki açıklamalarına baksınlar. Kendileri belediye başkanı hakkında hiç bir şey yapmadılar." yorumunu yaptı.

YARGIDAN KAÇMIYORUZ
Kılıçdaroğlu, son olarak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun, bugün Diyarbakır'da görülecek davasıyla ilgili yöneltilen soruya, "Biz yargıdan kaçmıyoruz." cevabını verdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com