CHP Ankara'da son durum

CHP Ankara'da son durum
CHP Ankara İl Başkanlığı için dört adayın ismi geçiyor.

CHP Ankara İl Başkanlığı için dört adayın ismi kulislerde dile getirilmeye başlandı.

Gerçek Gündem.com'un haberine göre; Bu isimler, Zeki Alçın, Ümit Erkol, Murat Karayalçın ve Haydar Doğan. Habere göre;Genel merkezdeki birçok yöneticinin tavrını Ümit Erkol'dan yana koyacağı iddia edildi. Erkol, görevden alınan Ankara eski İl Başkanı Tarık Şengül'ün yönetim kurulunda da görev yapmıştı.

CHP Ankara İl Başkanlığı bir yandan ilçe kongrelerini yapıyor, bir yandan ise il başkanlığı seçimlerine hazırlanıyor. Mayıs ayında yapılması planlanan İl Başkanlığı için dört kişinin ismi geçiyor. Mevcut İl Başkanı Zeki Alçın'ın yanı sıra, kulislerde Murat Karayalçın, Haydar Doğan ve Ümit Erkol'un isimleri dile getiriliyor. Dört ismin de Mayıs ayındaki kurultayda şanslarını denemek istediği ifade ediliyor. İddialara göre, genel merkez yöneticilerinin bir kısmı tavrını Ümit Erkol'dan yana koyuyor.

www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre, genel merkezdeki bazı yöneticiler, mevcut İl Başkanı Zeki Alçın'a destek vermemek için, gençlik kollarının 25 Mart'ta düzenleyeceği katılım töreninin iptal edilmesini istedi. Bazı yöneticiler, gençlik kolları üyelerine, "Katılımı iptal edin, il başkanlığı seçiminin ardından tören yaparsınız. Etkinlik Zeki Alçın'a prim olarak yazmasın" dedi. Bu söz, genel merkezin Alçın'ı gözden çıkardığı şeklinde yorumlandı.

Öte yandan, genel merkezdeki bazı yöneticilerin destek verdiği Ümit Erkol'un isminin ortaya atılmasının ardından tartışmalar da başladı. Bir süre önce Yenimahalle'de katıldığı seçimde delege olamayan Erkol, bunun üzerine kaydını Çankaya'ya aldırdı. İlçe Başkanı Mehmet Perçin, arkadaşı Ümit Erkol'u Çankaya'da delege seçtirdi. Bu durum, CHP içinde büyük tartışma yarattı. Perçin'in, başkan adayı olarak ismi geçen Erkol'a önümüzdeki süreçte de destek vereceği öğrenildi.

KONGRELERDE KİM KAZANDI?

Öte yandan, Ankara'ya bağlı ilçelerin kongreleri de sürüyor. Kongrelerde başkanlık koltuklarına şu isimler oturdu:

ALTINDAĞ: BARIŞ OZAN VURAL

SİNCAN: ÖMER YILMAZ

KIZILCAHAMAM: OĞUZ AKCAN

ŞEREFLİKOÇHİSAR: MAHMUT CELAL ÜNSAL

ÇAMLIDERE: HİLMİ MANDAL

NALLIHAN: ALPAY ESER

BALA: CENGİZ ÜNLÜ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com