CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ten, Suç Duyurusu...

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ten, Suç Duyurusu...
CHPli Ensar Öğüt, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, Ardahan'ın Hanak İlçesi'nde gıda dağıtarak Seçim kanununa aykırı davrandığını ve haksız oy temin etmeye çalıştığını öne sürdü.

Öğüt, beyaz bir tırdan gıda maddesi dağıtılırken, fotoğraflarının çekildiğini, tırın taşıdığı yardım malzemelerinin bir kısmını Ardahan'ın Çıldır ilçesinde boşalttığını söyledi. 

"TÜRKİYE'DE RESMEN RÜŞVET DAĞILITILIYOR!"
"Buradan bütün savcılara suç duyurusunda bulunuyorum. Türkiye'de resmen rüşvet dağıtılıyor. Bu rüşvet seçim rüşvetidir" diyen Öğüt, Hanak İlçesi'nde de malzeme dağıtılmak istendiğini önü sürdü. 

Hanak Kaymakamı'nın tıra el koyduğunu, ancak Çıldır Kaymakamı'nın ise bir işlem yapmadığını belirten Ögüt, "seçim arifesinde böyle bir davranışın suç teşkil ettiğini anlattığını" söyledi.

Öğüt, "Burada çaldıkları paraları götürüyorlar fakire fukaraya rüşvet olarak dağıtıyorlar. Ben bunu buradan bütün halkımıza şikayet ediyorum. Çalan da çaldıran da dağıtan da suçludur. Bir yasaya göre hareket ediyoruz. Seçim kanununa göre suç işleniyor. Buradan bütün savcılara suç duyurusunda bulunuyorum. Türkiye'de resmen rüşvet dağıtılıyor. Bu rüşvet seçim rüşvetidir" dedi. 

İŞTE ENSAR ÖĞÜT'ÜN HATIRLATTIĞI YASA

Haksız oy temini:
Madde 152 - 
Her kim kendisine veya başkasına oy veya tercih işareti verilmesi veya verilmemesi için bir veya birkaç seçmene menfaat, sair kıymetler teklif ve vadeder veya verir, yahut resmi, umumi vazifeler veya hususi hizmet ve menfaatler vait veya temin ederse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır. Verilen, vait veya temin edilen menfaatler seçmenin seyahat, yemek, içki ve nakil masrafları veya hizmetlerinin mukabili olarak gösterilse dahi hüküm aynıdır.

Yukarda yazılı para, menfaat, vait veya hizmetleri kabul eden seçmen dahi aynı ceza ile cezalandırılır.

Bu fiilleri, tehdit veya cebir veya şiddet kullanarak işleyenler hakkında ceza, bir misli artırılarak hükmedilir. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com