CHP askerleri unutmadı

CHP askerleri unutmadı
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ile sözleşmeli er ve erbaşların sorunlarının araştırılması için TBMM’de bir araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığı’na verilen araştırma önergesinde, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bugün itibariyle 94 bin 564 astsubay, 24 bin 277 uzman jandarma, 43 bin 244 uzman erbaş ve 533 sözleşmeli er/erbaş görev yapmaktadır. 162 bin 618 personelin görev yaptığı yurttaşlarımız ordumuzun önemli bir bölümü oluşturmaktadır” denildi.

Gerekçede, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “bel kemiği” olarak adlandırılan astsubayların bugün birçok sorunları bulunmakta olduğuna işaret edilerek, şöyle denildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ayrılmaz bir parçası olan astsubaylarımızın özlük hakları, eğitim olanakları, sosyal hakları ve sahip oldukları yetkiler konusunda personelin moral ve motivasyonunu artırıcı önlemleri ayrımcılık yapmadan biran önce hayata geçirmesi kaçınılmazdır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan 162 bin 618 personelin ve ailelerinin sorunları ve mağduriyetleri dikkate alınarak bu sorunların çözümlenmesi için oluşturulacak politikaların tespit edilmesi yönünde araştırma yapılmasını talep eder, Anayasa'nın 98, İçtüzüğün 104 ve 105. maddeleri gereğince Meclis araştırması açılması için gereğinin yapılmasını arz ederiz.“
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com