CHP Atatürk için Mevlüt okutturacak!

CHP Atatürk için Mevlüt okutturacak!
CHP ulu önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm aziz şehitler için mevlid-i şerif okutacak.
CHP'nin eski müftü olan milletvekili İhsan Özkes ulu önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm aziz şehitler için mevlid-i şerif okutacağını açıkladı.  CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde ihtiyaç duyan partililerin müracaatıyla 10 Kasım’larda ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma günlerinde, camilerde ulu önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm aziz şehitler için mevlid-i şerif okutulduğunu belirterek  "Bu yıl da, Atatürk’ün 75’inci ölüm yıl dönümü ve Cumhuriyetin 90. yılında olunması nedeniyle, 10 Kasım Pazar günü öğle namazından sonra Fatih İlçesi Eminönü Yeni Cami’nde mevlid okutacağını" söyledi.

 
“Müftü iken, camide dini programda bir siyasetçinin okuyucu olarak yer almasına karşıydım. Sosyal demokrat bir siyasetçi olarak dinin siyasete alet edilmesine bugün de karşıyım” diyen Özkes “Atatürk’ün radyodan naklen ilk defa mevlid okutturmasını ve her yıl Çanakkale şehitleri için mevlid-i şerif okutmasını dikkate alarak Atatürk’e 10 Kasım’da mevlid okutarak ruhunu şad etmek istedim. Öte yandan 10 Kasım’larda, 29 Ekim’lerde, 18 Mart’larda, 30 Ağustos’larda yaklaşık 85 yıldır camilerde rahmetle ve minnetle anılan Atatürk son yıllarda anılmaz hale geldi. 10 Kasım Pazar günü Atatürk için camide mevlid okutarak, Atatürk’ün camide anılmasına ve unutulmamasına katkı vermek istedim.
 
Bugün camilerimizde ezan okunuyorsa ve özgürce ibadetlerimizi yapabiliyor isek bunu önce Allah’a sonra Atatürk’e borçluyuz. Bu itibarla tüm İstanbulluları, partili partisiz herkesi 10 Kasım’da Yeni Cami’de okunacak mevlide davet ediyorum.” iafdelerini kullandı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com