CHP, Basın mensupları ile kahvaltıda buluştu

CHP, Basın mensupları ile kahvaltıda buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Başkanı A. Vehbi Bakırlıoğlu, ilçedeki basın mensuplarını Köfteci Ramiz'de ağırladı.

Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gerçekleşen buluşmada Kadın Kolları Başkanı Selver Goral, Gençlik Kollar ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu.

Akhisar'da görev yapan gazetecilerin davet edildiği kahvaltıda konuşan CHP İlçe Başkanı Bakırlıoğlu, şunları söyledi: ”Herkes bilgi edinme ve haber alma; düşünme ve düşüncesini özgürce ifade etme hakkına sahiptir. Evrensel insan haklarının bu temel ilkelerinin yaşama uyarlanmasında, basın en güçlü araçlardan biridir. Bu yanıyla, basın, demokrasilerin vazgeçilmez bir kurumu, iktidarın gücünü kamu adına denetleyen bir erktir. Basın aynı zamanda yurttaşlık hakkının gereği ve ayrılmaz parçası olarak bir özgürlük alanını da tanımlar. Basın özgürlüğü, temel insan haklarının korunması, sakınılması ve geliştirilmesinde de etkin bir işlev üstlenmektedir. İktidarın gücünü sınırlamak, halkın çıkarlarını savunmak, halkın bilgi edinme hakkını korumak, kamuoyunun sağlıklı bir biçimde oluşumunu sağlamak, basın emekçilerinin çabası ile gerçekleşmektedir."

Bakırloğlu, şöyle devam etti: "Bugün ülkemizde, benliğini ve kalemini koruyan, özgürlüğünü sakınan her gazeteci bedel ödemektedir. Hak ve özgürlükleri savunan, çağdaş değerleri arayan herkese bedel ödetilen, antidemokratik bir tutum ve anlayış yerleşmektedir. Halkın haber alma, düşünce ve kanaatlerini özgürce oluşturma, geliştirme ve ifade edebilme hakkı bu gün kullanılamaz durumdadır. Tutuklu gazeteciler, içinde bulunduğumuz bu antidemokratik bu durumun kanıtıdır. Ülkemizde bedel ödenen değil, hesap sorulan / hesap verilen bir değerler sistemi olarak demokrasiyi yüceltmek, temel insan hakları mücadelesinin bir parçasına dönüşmüştür. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, basınımızın her kademesinde çalışan basın emekçilerini, mesleklerini yaparak; onurlu, erdemli ve meslek etiğini göstererek yürüttükleri insan hakları mücadelesi nedeniyle kutlar; başta İzmir Milletvekilimiz Mustafa Balbay olmak üzere tutuklu gazetecilerin yaşadıkları hukuksuzluğun sona ermesini bekler; ülkemizin aydınlanmasına yaptıkları katkı nedeniyle en derin şükranlarımı sunarım.” (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com