CHP Başkan Yardımcısı'nın Şok Video Kaydı

CHP Başkan Yardımcısı'nın Şok Video Kaydı
CHP'nin çiçeği burnunda başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yıllar önce yaptığı bir konuşma ortaya çıktı?

Yıl 2006…

Diyarbakır Koşuyolu Parkı'nda termos içine yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu 7'si çocuk 10 kişi hayatını kaybetti.

Patlamadan sonra olayı Türk İntigam Tugayı üstlendi.

Diyarbakır Emniyeti, zanlıları yakalamak için 3 yıl boyunca titiz bir çalışma yürüttü.

Saldırıyı üstlenen Türk İntikam Tugayı (TİT) internet sitesi izlemeye alındı.

Sitede termos bombanın ayrıntılı fotoğrafının yer aldığı tespit edildi. Polis, sitenin Diyarbakır'da yayına hazırlandığını belirledi. Sitede yayınlanan bomba fotoğrafları terör ve bomba uzmanları tarafından incelendi. Bombanın konulduğu zemin polisin dikkatini çekti. Yer karolarının Güneydoğu'daki evlerde yaygın olarak kullanılan bir mozaik şeklinde olduğu fark edildi. Diyarbakır terör ekipleri bölgedeki inşaat ustaları ile tek tek görüştü. Sonunda bombanın yapıldığı evin Diyarbakır'da olduğu tespit edildi. Araştırmanın derinleştirilmesi üzerine Hikmet Topal, Burhan Güneş, Murat Ekin adlı üç kişi polisin yaptığı bir operasyonla gözaltına alındı. Gözaltındaki ilk 2 gün boyunca susma haklarını kullanan zanlılara polisin olay yeri görüntülerini izlettiği öğrenildi. Gördükleri manzaradan etkilenen teröristlerin saldırı ile iglili tüm detayları itiraf ettikleri bildirildi. Zanlılar, avukat gözetimindeki ilk ifadelerinde eylemi Türk-Kürt çatışmasını körüklemek için yaptıklarını ve termos bombayı nasıl imal ettiklerini ayrıntılı biçimde anlattı.

10 kişinin öldürüldüğü bu saldırı aydınlanana kadar Diyarbakır'da PKK devlet aleyhine olumsuz propagandalara girişti. Diyarbakır belediyesi patlamanın olduğu yere anıt dikti. Her yıl patlamanın olduğu gün anma töreleri düzenlendi. Olayın PKK tarafından gerçekleştiği ortaya çıkınca herkes derin bir sessizliğe gömüldü.

İşte o zamana kadar olaya tepki gösterenlerden biri de zamanın Diyarbakır Baro Başkanı Av Sezgin Tanrıkulu'ydu. Tanrıkulu, Koşuyolunda meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için olayın yıl dönümü olan 12.09.2007 günü parkın önünde yaptığı konuşmada “aradan geçen bir yıla karşın henüz failler ortaya çıkarılamadı ama biz faillerinin kim olduğunu biliyoruz.” şeklinde konuşmuştu.

Failler ortaya çıktı ama Tanrıkulu sessizliğe büründü.

Bir daha konuyla ilgili hiç konuşmadı.

Şimdi kamuoyu Tanrıkulu'ndan olayın faili PKK'yı lanetlemesini bekliyor.

Tanrıkulu'nun O Konuşmasını İzlemek İçin Tıklayın

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com