CHP - BDP seçim ittifakı iddialarına yanıt

CHP - BDP seçim ittifakı iddialarına yanıt
Gürsel Tekin, CHP'nin bazı kentlerde BDP ile seçime ortak gireceği iddialarını yanıtladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin yerel seçimlere tek başına gireceğini ve 89 ruhunu tekrar yakalayacaklarını söyledi.

Partisinin ilçe teşkilatını ziyaret için Gebze'ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, temaslarının ardından partililerle sohbet etti.

Partililerle sohbet ederek açıklamalarda bulunan Tekin, bazı kurumlarda Sayıştay denetimlerinin kaldırılmasına ilişkin soru üzerine, "2002'den bu yana Sayıştay denetimlerinin olup olmadığı ortadadır. Şimdi de kalkmışlar Kayseri'de bedava sucuk dağıtma şovu yapıyorlar. Kirletilmedik bir Kayseri sucuğu vardı, onu da kirlettiler şovlarıyla. Ey Kayseri Büyükşehir Başkanı ve ey Kocaeli Büyükşehir Başkanı, sizlere sesleniyorum: Yüreğiniz yetiyorsa 2002 yılından beri yapılan plan tadilatlarını ve yolsuzluklarını birlikte açıklayalım Türkiye'ye" dedi.

'AKP İLAN VERSİN'

Ekonomi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Gürsel Tekin, Türkiye'de işsizliğin çok yüksek noktalara ulaştığını söyledi. Tekin, "AKP işsizliğin boyutlarını merak ediyorsa genel merkezlerine 'eleman aranıyor' şeklinde bir ilan versin; bakalım kaç kişi başvuruda bulunacak?" diye konuştu.

BDP İLE İTTİFAK YOK

Tekin, CHP'nin yerel seçimlerde bazı kentlerde BDP ile seçime ortak gireceği yönündeki iddialara karşılık olarak ise şunları söyledi:

"Böyle bir şey söz konusu değil. Cumhuriyet Halk Partisi hiç kimseyle ortak seçime girmez. Tek başına seçime girer. Kocaeli başta olmak üzere birçok ilde iddialıyız. Yerel seçimlerde 89 ruhunu tekrar yakalayacağız. Yaptırdığımız anketler bunu gösteriyor."

TRT'YE ELEŞTİRİ

CHP'nin toplantılarını devlet ajansı ile TRT'nin pek takip etmediğini ileri süren Gürsel Tekin, "Bizden alınan paralarla sadece AKP toplantılarını takip ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

PAZARCI MUZ IKRAM ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gebze ziyareti sırasında ilçedeki halk pazarını da gezdi, esnaf ile pazara gelen ilçe sakinleriyle sohbet etti. Vatandaşlar pahalılıktan yakındı. Bu arada genç bir pazarcı, Gürsel Tekin'e ithal muz ikram etti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com