CHP Belediye Başkanı'ndan Otellere Baskı!

CHP Belediye Başkanı'ndan Otellere Baskı!
AKP Grup başkanvekili Suat Kılıç, gemilerle Marmaris'e gelen vatandaşların otellerde konuk edilmemesi için CHP'li belediye başkanının baskı yaptığını iddia etti.

Samsun'da ilçe ve partili belediye başkanlarıyla bir araya gelen Kılıç, yaptığı konuşmada, hükümetin çalışmalarıyla, milletin gönlünü kazandığını söyledi.

Muhalefetin bu durumdan rahatsızlık duyduğunu belirten Kılıç, “Sağlıkta, eğitimde, alt yapıda, üst yapıda söyleyebilecekleri bir laf yok, duble yollar konusunda laf edebileceği bir tek kelime yok. Sonuç olarak ne yapacak? Dedikodu üretecek, iftira atacak. Korku imparatorluğu yalanlarına sarılarak hükümeti yıpratacak” dedi.

Libya'da yaşananlar karşısında 25 bin Türk vatandaşının Türkiye'ye gelmek üzere havaalanı ve limanlara akın ettiğini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

“Libya'daki istikrarsızlık nedeniyle yaşanan olaylar karşısında Türkiye'nin hükümeti 25 bin vatandaşı için seferber oldu. Tahliyesi gerçekleştirilenlerin sayısı dün gece itibariyle 10 binin üzerinde. Gemiler, uçaklar, karayolu ulaşım araçları seferber. Türkiye'yi dünya ayakta alkışlıyor. Öyle ki Türk uçak ve gemileri, İngiliz, Fransız, Amerikan vatandaşlarını da alarak Türkiye'ye getiriyor, buradan onları tekrar kendi ülkelerine iade ediyoruz. İngiltere'de hükümet, ağır eleştirilere maruz kalıyor. Türkiye, bu büyük kurtarma operasyonunu yaparken İngiliz hükümetinin harekete geçemediği için.”

Marmaris'in CHP'li belediye başkanının Libya'dan getirilen vatandaşların otellere konuk edilmemesi konusunda baskılar uyguladığını da öne süren Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şuna bakınız ki gemiler Marmaris'e geliyor, gelen gemilerden vatandaşlarımız karaya iniyor, otellere yerleşmeleri lazım. Marmaris'in CHP'li belediye başkanı otellere gemilerle gelenleri konuk etmeyin baskısı yapıyor ve vatandaşlarımızın geldiği yerde bir tek CHP yetkilisi yok. Ama Kılıçdaroğlu 'Hani Mübarek'e meydan okumuştun, Kaddafi'ye de meydan okusana' diye Ankara'dan bağırıyor. İşte bunların devlet idaresinden anladığı budur. 25 bin vatandaşımız var orada, istikrarsızlık, her türlü provokasyonun yaşanma ihtimali var ama Kemal Bey sağ olsun, bunu bile iç siyaset malzemesi haline getirebiliyor. “Meydan oku” diyor. Oradaki Türklerin sağlığını sıhhatini, esenliğini, güvenli bir şekilde Türkiye'ye eriştirmeyi hiç bir şekilde hesaba katmıyor. Bu zihniyetin devlet idare edebilmesi mümkün değildir. Bunlar dış politikayı da, iç politikayı da, hukuku da, siyaseti de bilmezler. Türkiye adına da bu durum inanın talihsizliktir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com