CHP Bilecik'te itiraz etti

CHP Bilecik'te itiraz etti
CHP, Bilecik Belediye Başkanlığı seçiminde şaibe olduğu gerekçesi ile seçimlere itiraz etti.

CHP, Bilecik Belediye Başkanlığı seçiminde şaibe olduğu gerekçesi ile seçimlere itiraz etti. CHP'li yetkililer konuyla ilgili olarak il binasında basın toplantısı düzenledi. Belediye Başkanlığı oylarının ilk olarak açıklanması gerekirken açılmadığı, 72 sanıkta CHP'nin büyük farkla önde olmasına rağmen son 21 sandığın çok geç açıldığı ve bu sandıklarla AK Parti'nin 111 oy öne geçtiğini belirten CHP Bilecik İl Başkanı Erdoğan Tüfenkçi, seçim sonuçlarına gölge düştüğünü ve oyların tekrar sayılmasını istedi.

Bilecik İl Seçim Kurulu'na itiraz dilekçesi verdiklerini belirten CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, gerekirse Yüksek Seçim Kurulu'na dahi itiraz edeceklerini, bu şaibeyi ortadan kaldıracaklarını söyledi. Tüzün ve Tüfenkçi, AK Parti'ye ağır eleştiriler yönlendirerek, 'Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste' dediler.

CHP Belediye Başkan Adayı Faik Akarkarasu ise konuşmasında ilk başta herkese ilgisinden ve desteğinden dolayı teşekkür etti. Ve ekledi. ' Ben öncelikle Bilecik halkına CHP'ye göstermiş oldukları ilgiden, destekten ve göz nurundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Sayın İl Başkanımızın da açıkladığı gibi 'Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste' sözünü destekliyorum. Kimseyi haksızlığın üzerinde oturtmayız ve oturtmayacağız. Saygılarımız sunuyorum ve tekrar Bilecik halkına teşekkür ediyorum. Sonuna kadar bu işin takipçisiyiz.' Dedi.

(CİHAN)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com