CHP, bilim adamlarını dinledi

CHP, bilim adamlarını dinledi
CHP Meclis Grubu, milli eğitim sistemindeki 4+4+4 olarak tanımlanan değişiklikle ilgili toplantı yaparak, konunun uzmanı bilim adamlarının görüşlerini dinledi. Toplantı öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapması gereken bir toplantıyı yapıyoruz. Çocuklarımızın nasıl yetişmesi gerekir, bununla ilgili olarak pedagogların, bilim insanlarının, eğitimcilerin görüş bildirmesi lazım. Çünkü bu konunun uzmanları onlar. Nasıl ameliyathaneye bir cerrah girer, siyasetçi girmezse milli eğitim konusu da böyledir. Eğitimcileri, pedagogları dinlemek gerekiyor” dedi. Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na da düzenlemeyi geri çekmeleri için çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyada bu konuda bir numaralı olan ülke Finlandiya. Acaba bizim Milli Eğitim Bakanlığımız merak etti mi, bu Finlandiya’da neden çocuklar bu kadar başarılı. Bizim çocuklarımızın zekâdüzeyinde bir sorun mu var acaba, hayır böyle bir sorun yok. O zaman sormamız gerekir, bizim çocuklarımız neden sondan ikinci de, Finlandiya birinci. Önündeki tek engel kısır siyasetçilerin eğitim konusunu dikkate almamaları, üzerinde düşünmemeleri, çocuklar üzerinden siyaset yapmayı alışkanlık haline getirmeleri. Bakın bu konuda hükümet programında hiçbir şey yok.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com