CHP Bizimdir Hareketi'nden kurultay çağrısı

CHP Bizimdir Hareketinden kurultay çağrısı
İzmir'de bazı parti üyeleri zaman kaybedilmeden kurultayın toplanmasını istedi

İZMİR (AA) - İzmir'de parti üyeleri tarafından kurulan "CHP Bizimdir Hareketi" parti örgütüne çağrıda bulunarak kurultayın zaman kaybedilmeden toplanmasını istedi.

İzmir'de avukatlar Murat Fatih Ülkü, Mehrigül Keleş ve Ersoy Uluçay'ın önderliğinde kurulan "CHP Bizimdir Hareketi" ülkede yaşanan politik sorunlar nedeniyle, gelecek yıl yapılacak olan CHP Kurultayı'nın partiye zarar vermemesi için, önce küçük kurultayın, ardından da olağan kurultayın bu yıl yapılmasını istedi.

Hareketin sözcüleri olan avukatlar, Ülkü, Keleş ve Uluçay, yaptıkları açıklamada, yerel seçimlerde alınan sonucun "kapsamlı bir değerlendirme ve öz eleştiri yapılması" zorunluluğunu ortaya koyduğunu belirtti. Seçimlerde alınan sonuçlar ile parti yönetiminin politikalarının tabanda ciddi bir biçimde sorgulanmaya başlandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi: 

"Seçimde alınan sonuçların yanı sıra aday belirleme yöntemleri, örgütlenme ve propaganda çalışmaları üzerine kapsamlı bir değerlendirme ve öz eleştiri yapılması zorunludur. Örgütün ve parti tabanının tamamının görüş ve düşüncelerinin dinlenmesi, eleştirilerin dikkate alınması, eksikliklerin ve yanlışlıkların saptanarak ileriye dönük yeni bir yol çizilmesi kaçınılmazdır. Bu değerlendirme ihtiyacından kaçmanın hiçbir hukuki ve siyasi gerekçesi yoktur."

Açıklamada, tüzük gereği CHP kurultayının Temmuz 2014'te toplanması gerektiği belirtildi. Tüzüğün kurultayın bir yıl ertelenmesini mümkün kıldığı kaydedilen açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra kurultaya gidilemez ise erteleme nedeniyle 2015 Haziran ayında yapılacak milletvekilli genel seçimleri hazırlık süreciyle, kurultay hazırlık süreci birbirine karışacak. parti tüzüğü Temmuz 2015’ten sonraki bir tarihte kurultay yapılmasını hukuken imkansız kılıyor. Bu nedenle parti yönetimi, cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen sonra, olağan kurultay sürecini başlatmalıdır" denildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com