CHP bu illerde AKP'ye fark attı!

CHP bu illerde AKP'ye fark attı!
Yapılan anketler CHP, AKP'ye bu illerde öyle bir fark attı ki...
Yerel seçimler yaklaşırken araştırma şirketleri çalışmalarını hızlandırdı. ORC Araştırma Şirketi Trakya Bölgesi'nin nabzını tuttu. ORC'nin Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde yaptığı yerel seçim anketinde 3 ilde de CHP, AKP'ye fark attı.
 
ORC Ararştırma şirketinin yüz yüze görüşme tekniği ile yaptığı anket ise şöyle:
 
KIRKLARELİ
 
Yerel seçimlerde Kırklareli vatandaşlar tercihlerini CHP'den yana kullanacak. CHP  yüzde  47,5  gibi bir üstünlükle ipi göğüslerken AKP yüzde 30,7, MHP ise 11,9'da kaldı. Kırklareli halkının yüzde 30,7'si belediye başkanı olarak Cavit Çağlayan'ı görmek istiyor.
 
EDİRNE
 
CHP, Edirne'de de AKP'ye açık ara fark attı. Edirneli vatandaşların yüzde 46,1'i oyunu CHP'ye vereceğini söylerken AKP yüzde 32,5 MHP ise yüzde 6,3'te kaldı. Edirne seçmeninin yüzde 35'i Hamdi Sedefçi'yi belediye başkanı olarak görmek istiyor.
 
TEKİRDAĞ
 
CHP Tekirdağ'da da en yakın rakibi AKP'ye yüzde 8 fark atarak oyların yüzde 40,7'sini alırken AKP  yüzde 32,5 MHP ise yüzde 14 oranında oy alıyor. Tekirdağlılar'ın yüzde 31,5'i Adem Dalgıç'ı belediye başkanı olarak görmek istediğini belirtti.
 
İLÇELER
 
Kırklareli'nin önemli ilçelerinden Lüleburgaz'da da vatandaşların yüzde 51,7'si tercihini CHP'den yana kullandı.
 
Tekirdağ Çorlu'da da CHP'nin üstünlüğü göze çarpıyor. Bu ilçeden yaşayanların yüzde 42'si tercihini CHP'den yana kullandı.
 
Edirne Keşan'da da CHP'nin ezici üstünlüğü göza çarpıyor. Bu ilçede yaşayanların yüzde 47,5'i CHP'nin adayını destekleyeceğini açıkladı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com