CHP Çankaya'da kadın aday heyecanı

CHP Çankaya'da kadın aday heyecanı
CHP’de Çankaya Belediye Başkanlığı için kadın aday adayı heyecanı yaşanıyor. Avukat İlke Çakar, CHP Çankaya Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı.

Yerel seçime yaklaşık 8 ay kala belediye başkan aday adaylığı için CHP’de başvurular hız kazandı. Ankara’da ilçe belediye başkanlığı için aday adayları isimlerini açıklamaya devam ediyor. 

Avukat İlke Çakar, CHP Çankaya Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Çakar yaptığı açıklamada, “Projelerimle yarışacağım, Çankaya’nın ilk kadın
İlke Çakar belediye başkanı olacağım. Kazanan Çankaya olacak” dedi. CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı İlke Çakar, “Taksim Gezi direnişi ruhu, Türkiye siyasetinde, demokrasi talebinde ve farklılıkların değil, ortak yaklaşımların, önceliğinde siyasi dönüm noktası oldu. Çankaya’da herkesi kavrayan insancıl, katılımcı, demokratik ve ortak akılla yürüyen bir belediyecilik anlayışı egemen olacak. Partimizin, bu yerel seçimlerde, kadın adaylara, genç adaylara ağırlık ve öncelik vermeyi öngören seçim stratejisi, kitleleri kucaklama yaklaşımı doğrultusunda, cinsiyet ayrımcılığı ya da ayrıcalığına sığınmadan, tüm enerjimle, Çankaya’nın hizmetinde olacağım” dedi. Çakar, sözlerini “Şimdi Çankaya zamanı, Çankaya için vakit şimdi! El ele Omuz Omuza Hep Birlikte!” sözleriyle tamamladı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com