CHP, Cemaatleri Yok Sayamaz!

CHP, Cemaatleri Yok Sayamaz!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli, cemaatleri yok saymanın mümkün olmadığını söyledi...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli, cemaatleri yok saymanın mümkün olmadığını belirterek, "Ancak bu cemaatlerden bazıları da iktidarın arka bahçesi durumundadır. Bunları yok sayamayız. Zaten bunları yok saymak sivil toplum anlayışına uygun olmayan bir davranıştır" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli, partisinden Bursa ikinci sıra adayı Milli Savunma ve Milli Eğitim eski Bakanı Turhan Tayan, diğer milletvekili adayları ve CHP Bursa İl Başkanı Erhan Sevimli ile Bursa Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Ziyaret sırasınada gazetecilerin cemaatlerle ilgili sorularını yanıtlayan Sena Kaleli, bu konunun sivil toplumla ilgili raporlarında yer aldığını söyledi.

"Bu örgütleri yok saymak mümkün değildir" diyen Kaleli, "Bunların birçoğu, insanların manevi ihtiyaçlarını karşılamak, bazıları da birtakım dayanışmaları sağlamak için kurulan cemaatlerdir. Ancak bu cemaatlerden bazıları da iktidarın arka bahçesi durumundadır. Biz var olan bu örgütlere 'Yok' diyemeyiz. Bunları hiçe sayamayız. Zaten bunları yok saymak sivil toplum anlayışına uygun olmayan bir davranıştır. Bugün Süryani, İbrani, Ermeni, Alevi cemaatlerini yok saymak, sivil anlayışa terstir" ifadesini kullandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com