CHP denildiği zaman aklımıza Güler geliyor

CHP denildiği zaman aklımıza Güler geliyor
Birikim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Laçiner Söz Sende'de Balçiçek İlter'e konuştu.

Balçiçek İlter’in Habertürk ekranlarından sunduğu “Söz Sende” isimli programın dün akşamki konuğu Birikim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Laçiner’di. Laçiner gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken CHP’nin son dönemde yaşadığı iç karışıklığa da değindi. İşte Laçiner’in konuşmasından satırbaşları:
 
TANRIKULU VE AYGÜN CHP'Yİ TEMSİL ETMİYOR
 
Ömer Laçiner: "CHP'de Birgül Ayman Güler'in sözleriyle başlayan tartışmalara değinerek, Birgül Ayman Güler konuştuğu zaman kendisi gibi konuşuyor. Bunda bir samimiyetsizlik görmüyorum. CHP'yi temsil ediyor. CHP denildiği zaman çizeceğiniz tip Sezgin Tanrıkulu değil, Hüseyin Aygün de değil, Şafak Pavey de değil. Ama Güler, CHP denildiği zaman aklımıza gelen tipi yansıtıyor." dedi.
 
AKP İÇİN "OTANTİK BURJUVA" DİYORUM ÖVGÜ SANIYORLAR
 
Laçiner, "Sizin dışınızda olanları düşmanlaştırıcı bir dile prim vermek gibi bir bakış var. Sizden herhangi bir biçimde farklı olan birileri varsa. Siz ona olabilecek en düşmanca sıfatı vemelisiniz gibi bir anlayış var. Mesela diyelim bu ülkede bir rejim var, 'Bu askeri diktatörlüktür.' diyorsunuz. 'Bu faşizmdir!' diyen sanki daha doğru söylemiş oluyor... Ama bu demogoji yapmaktır. Ben AK Parti için diyorum ki; 'Muhafazakar demokrattır. Otantik-burjuva yani Anadolu sermayesinin partisidir.' Böyle deyince sanki AK Parti'yi övmüş oluyorum. Halbuki öyle değildir. İlle de ağzını doldura dolura 'Bu gericidir.' diyeceksin. O zaman doğru söylediğinizi kabul ediyorlar. Halbuki bu aptal laflarıdır." dedi.(SAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com