CHP, Erdoğan ve AKP'ye diplomasi dersi veriyor!

CHP, Erdoğan ve AKP'ye diplomasi dersi veriyor!
CHP Şam, Bağdat, Kahire derken sonra Amerika'ya daha sonra da sürpriz bir ülkeye ziyarette bulunacak!
CHP, Türkiye'nin komşuları ile bozulan ikili ilişkilerinin ardından ülke ziyaretlerine başlamıştı. Irak, Suriye, Mısır derken CHP heyetei bu haftada Amerika'ya çıkarma yaptı. CHP heyetinde Faruk Loğoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ve İstanbul milletvekilleri Sedef Küçük, Ayşe Eser Danışoğlu, Faik Tunay yer aldı.
 
CHP'li heyeti Amerika'da bir çok soruya içtenlikle cevap verirken Amerikalı düşünce kuruluşlarından birçok davet aldı. CHP Mısr'da Erdoğan'a sahip çıkmasının ardından yaptıkları yurtdışı ziyaretlerinde  Erdoğan ve AKP'ye diplomasi dersi vermeye devam ediyor. Oturuşlarıyla, kalkışlarıyla, tutarlı açıklamaları ile herkesin beğenisini topluyor.
 
CHP heyeti Amerika'da Irak ve Mısır ziyaretlerini anlattı. Ardından ziyaretlerin kendileri açısından nasıl yapıcı geçtiğini özetleyip, Türk Hükümeti’nin buralardaki müdahale yanlısı tutumunu eleştirdi. Bölge insanının AKP’nin aklına ihtiyacı olmadığını, her ülkenin kendi kaderini kendisinin tayin edebileceğini, Türkiye’nin bu ülkelerin içişlerine karışmaması gerektiğini söyledi. Sonra da bu dış politika yüzünden Türkiye’deki işdamalarının Irak’ta, Mısır’da artık büyük paralar kaybetmeye başladıklarını haber verdi.
 
"Siz Esad’ın kimyasal silah kullandığına ikna oldunuz mu?" sorusuna CHP heyeti "Hayır olmadık" dedi. "Hepsini rejim mi kullandı, muhalifler de pay sahibi mi, bilmiyoruz."
 
Sonra da Kılıçdaroğlu’nun Kasım ortasında Washington’a geleceğini, bu gezide biraz da onun ayarlamasını yaptıklarını belirttiler.
 
CHP heyeti "Türkiye’de ‘otoriter muhafazakârlık’ karşısında güçlü bir ‘özgürlükçü demokrat’ alternatifin olduğunu göstermek istiyoruz" açıklamasını yaptı.
 
İran sürprizi!
 
CHP heyeti önümüzdeki aylarda bir ziyarette İran'a gerçekleştiriceklerini belirterek "Cumhurbaşkanı Ruhani ile Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu arasında bir mektuplaşma oldu. Önümüzdeki aylarda İran’a da gideceğiz" dedi.
 
CHP heyetinin en çok dikkat çeken özelliği ise Şam'da ne demişlerse Washington’da da aynısını söylemeleri oldu. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com