CHP eski ve yeni Genel Başkanıyla Kıbrıs’ta

CHP eski ve yeni Genel Başkanıyla Kıbrıs’ta
CHP'nin eski ve yeni genel başkanları Kıbrıs'a birlikte gitti

CHP'nin eski ve yeni genel başkanları Rauf Denktaş'ın cenaze töreni için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne özel uçakla gitti. Aynı uçakta bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal, Altan Öymen ve Hikmet Çetin'e milletvekilleri de eşlik etti. CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk ile CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş de uçakta yer aldı.

Bilindiği üzere, Hurşit Güneş'in babası Turan Güneş, Kıbrıs çıkarması sırasında Dışişleri Bakanı olarak görev yapıyordu. Kıbrıs çıkarmasının yapıldığı operasyonun başlama parolası da Güneş'in kızının adından esinlenilerek konulmuştu. Operasyon, "Ayşe tatile çıksın" sözüyle başlamıştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kıbrıs Barış Harekatı'nın mimarlarından olan Turan Güneş'in oğlu Hurşit Güneş'i de KKTC'ye götürerek jest yaptı.

Öte yandan, aynı uçakla KKTC'ye inen CHP'liler, sabah saatlerinde kahvaltı yaptı, hasret giderdi. CHP'nin eski genel başkanlarından Deniz Baykal, Altan Öymen ve Hikmet Çetin ile yeni Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir araya gelmesi ise ilginç bir fotoğraf ortaya çıkardı. Kahvaltıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu da eşlik etti.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com