CHP: "Eşkiya Meclis'e geldi"

CHP: "Eşkiya Meclis'e geldi"
CHP'li Muharrem İnce, Meclis'te çıkan kavganın ardından bir basın toplantısı düzenledi

Meclis’te çıkan yumruklu kavganın ardından basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Bugün bir milletvekili ya da birkaç milletvekili yaşamını yitirmediyse bu tamamen tesadüften ibarettir. Ve ne yazık ki eşkıya gece yarısı Meclis’e gelmiştir. Yarın bütün arkadaşlarımızla birlikte direnmeye devam edeceğiz. Bunlara pabuç bırakacak halimiz yoktur" dedi.

BU HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bir grup milletvekili ile TBMM’de basın toplantısı düzenledi. İnce, şöyle dedi:

"ORMAN KANUNU İŞLETMEK İSTEYEN AKP'NİN GÖRÜNTÜLERi"

Geçmişte bu Meclis’te İçtüzük tartışmaları nedeniyle bir sayın milletvekili yaşamını yitirmiştir. Bugün bir milletvekili ya da birkaç milletvekili yaşamını yitirmediyse bu tamamen tesadüften ibarettir. Ve ne yazık ki eşkıya gece yarısı Meclis’e gelmiştir. Faşist bir iktidar eşkıya Meclis anlayışı hüküm sürmektedir.

Kaba kuvvetten medet uman, kaba kuvvetle dövme teknikleri geliştiren, setler oluşturan, yolları kesen, güçlü kuvvetli olan gençlere arkada bir barikat kurduran bir orman kanunu işletmek isteyen ilkesiz kavgacı faşist AKP’nin son görüntüleriydi bunlar.

Bugün burada bulanan ve aşağıda bulunan arkadaşlarımızın hemen hemen hepsi işkencelerden geçmiş insanlardır, bunlardan korkumuz yoktur. Eğer bugün karşılık vermediysek kaba kuvvete kendimize yakıştıramadığımızdandır, bilmediğimizden değil. Hazırlıksız olduğumuzdan değildir
.”

"MECLİS BAŞKANI ONBAŞI BİLE DEĞİL, EMİR ERİ"

Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in istifasını isteyen İnce, “Meclis Başkanı, Meclis’in başkanı değildir. Atatürk’ün koltuğuna layık değildir. Tayyip Erdoğan’ın emir eridir. AKP’ye grup başkanvekili olabilir. Cemil Çiçek istifa etmeli, Meclis’in onurunu kurtarmalıdır. Bu kadar taraflı olamaz. Onbaşı bile değil, emir eridir o” dedi.

"MECLİS KÜRSÜSÜNÜ İŞGAL ETMEDİK"

CHP'nin Meclis kürsüsünü işgal etmediğini kaydeden İnce, “Meclis kürsüsünü CHP’liler işgal etti diye yazıyorsunuz, lütfen bunu düzeltiniz. Biz Meclis kürsüsünü işgalden koruyoruz. Eşkıyaya karşı koruyoruz” dedi.

"AKP KABA KUVVETTEN MEDET UMAR HALİNE GELDİ"

“Bugün AKP kaba kuvvetten medet umar haline gelmiştir” diyen İnce, “AKP’nin bugünkü tavrı biz onlardan sayısal olarak fazlayız, onları döveriz, onları sindiririz, bu Meclis’ten atarız mantığındadır. Biz işkencecilerden hiç korkmadık sizden hiç korkmayız” dedi.

Direnmeye devam edeceklerine dikkat çeken İnce, “Yarın bütün arkadaşlarımızla birlikte direnmeye devam edeceğiz. Ayrıntıları sabah sizle paylaşırız. Bunlara pabuç bırakacak halimiz yoktur. Kaba kuvvetten korkacak halimiz yoktur. Biz kimseye fiziki müdahalede bulunmadık, protesto hakkımızı kullandık. Onlar bize fiziki bir saldırıda bulunarak, zorla yararak, o kürsüyü almak istediler. Meclis Başkanı seyirci kaldı” dedi.

Bu arada basın toplantısına katılan Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın çıkan arbede de eteğinin söküldüğü ortaya çıktı.

ANKA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com