CHP gençliği LGBT'lilerin sesini duyuruyor

CHP gençliği LGBT'lilerin sesini duyuruyor
CHP Kadıköy Gençlik Kolları LGBT raporu için çalışıyor

CHP'li gençler LGBT'li bireylerin sorunları için yaptığı çalışmalara hız verdi. Partinin Kadıköy Gençlik Örgütü Bünyesinde Kurulan LGBT Kurulu hazırladığı raporunu şekillendirmeye başladı.

Ağusta ve Eylül aylarında Lambda, LİSTAG, SPOD gibi kuruluşlarla görüşen kurul birçok platforma LGBT topluluklarıyla görüşerek siyasi temsil ve katılım gibi konularda irtibat desteği sağladı. LGBT hakları ile ilgili detaylı araştırma ve incelemeler sonucunda kurul raporunu yazmaya başladı.11 araştırma başlığı belirleyen CHP'liler bunların 10 tanesinde taslak aşamasında ilerleme kaydetti.

Kurul başkanı C.Can Yüksel’den edinilen bilgilere göre CHP’nin yasa yapma gücü ve CHP’nin siyasi bir temsil mekanizması olması gereğince en çok Yasal Düzenlemeler ve Siyasi Temsil Başlığı üzerinde duruluyor. Bunları Askerlik Muafiyetindeki Kötü Muameleler, Savunma Hakları, İstihdam & Mobing, Eğitim, Sağlık Hizmetleri, Barınma, Sansürler, Aile İlişkileri başlıkları izledi.

Kurulun çalışmaları CHP içinde oldukça olumlu karşılanırken farklı illerdeki biçok partili ve LGBTQI rapora destek verdi. Çalışmaların bu denli olumlu ve hızlı ilerlemesi sonucu kurul 15 Ocak 2014'te yayınlayacağı raporu 2013 yılı içinde bitirme kararı aldı.

CHP'nin LGBT duyarlılığının popülizm tuzağına düşmemesi için özellikle gayret eden Kurul başkanı C.Can Yüksel yaptığı değerlendirmede kurul olarak gerçekleştirdikleri ziyaretlerde parti tabanını, yöneticilerini, seçmenlerini ikna eden, eğitici, bilgilendirici sade bir rapor yazma amacı güttüklerini söylüyor ve yaptıkları işin kalıcı, üretici ve dönüştürücü bir nitelik taşıdığını vurguluyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com