CHP Genel Başkan Yardımcası Şafak Pavey Balıkesir'de:

CHP Genel Başkan Yardımcası Şafak Pavey Balıkesirde:
"Bizi ayrıştırmak isteyenlere bugün en güzel cevabı evlatlarını daha yeni kaybetmiş o iki baba Berkinimizin ve Burak Canımızın babaları verdi''

BALIKESİR (AA) – CHP Genel Başkan Yardımcası Şafak Pavey, "Bizi ayrıştırmak isteyenlere bugün en güzel cevabı evlatlarını daha yeni kaybetmiş o iki baba Berkinimizin ve Burak Canımızın babaları verdi'' dedi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde CHP Belediye Başkan Adayı ve Güre Belediye Başkanı Kamil Saka'nın seçim çalışmalarına destek vermek için bölgeye gelen Pavey, Cumhuriyet Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikte vatandaşlara seslendi.

Pavey, modern bir yaşam çizgisine değinerek, ''Hükümet ülkemizi, modern bir ülke olmaya, kendini Ortadoğu dan sıyırmaya çok emek vermiş asil ulusumuzu Ortadoğululaştırmaya çalışıyor. Ama biz bir Irak, biz bir Suriye olmak istemiyoruz. Biz Finlandiya gibi A sınıfı kalite bir hayatı elbette hak ediyoruz ve bu modern hayattan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz'' diye konuştu.

Konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yapan Pavey, şunları kaydetti:

''Biz bugün çok buruk geldik. Elbette Berkininimiz için ve her can kutsaldır. Burak Canımız için canımız yanarak geldik. Ama bizi ayrıştırmak isteyenlere bugün en güzel cevabı evlatlarını daha yeni kaybetmiş o iki baba Berkinimizin ve Burak Canımızın babaları verdi. Ortak acılarını paylaştılar. 'Birbirimize ideolojik olarak düşman olmayacağız, evlat acımızda birleşiyoruz' dediler. Biz acımıza ortak olan, sizin acılarınıza ortak olan insanlarız. Enerjimiz, cesaretimiz, temiz yüreğimiz, temiz cüzdanımız, temiz ahlakımızla sizin hayatlarınıza kolaylık getirecek çözümleri bulmaya geldik. Bu, iki babanın yaptığı. Evlat acısı çeken iki babanın birbirlerinin acılarına ortak olmayı seçtikleri gibi bizim de birbirimizle birleşme zamanımızdır diyorum. Ayrışmıyacağız. Düşman olmayacağız. CHP'de birleşeceğiz''.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com