CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Didim'de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Didimde
Tekin: "Türkiye'nin aynı zamanda dış politikası da tehlikeye girdi. Bunları tek bertaraf edecek unsur 56 milyon seçmendir. Halk, 30 Mart günü Türkiye’nin geleceğiyle ilgili kararını verecek"

AYDIN (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Türkiye'nin aynı zamanda dış politikası da tehlikeye girdi. Bunları tek bertaraf edecek unsur 56 milyon seçmendir. Halk, 30 Mart günü Türkiye’nin geleceğiyle ilgili kararını verecek" dedi.

Tekin, seçim çalışmaları kapsamında geldiği  Aydın’ın Didim ilçesindeki seçim bürosunda partililere hitap etti. CHP'nin Didim Belediye Başkan adayı Deniz Atabay’ın seçimi kazanacağı konusunda en ufak kuşkusunun olmadığını söyleyen Tekin, seçmenin oylarıyla sadece belediye başkanını seçmeyeceğini Türkiye’nin geleceğini de tayin edeceğini savundu. 

"Son 10 aya bakıldığında Türkiye’de aşama aşama çeşitli yasaklar geldi ve basının esir alındı" iddiasında bulunan ve Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini, halkın sağduyulu olması gerektiğini belirten Tekin, "Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir hükümetin kabinesinin üçte biri yolsuzlukla esir alınmış, ilk kez Başbakanlık makamı dinlemelerle esir alınmış ve ilk kez Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı tehdit ediliyor. Kim sizi tehdit ediyorsa size sahip çıkacak CHP var. Bu hafta çok kritik, önümüzdeki 48 saat ülkemiz için çok önemli bir süreçtir. Hükümetin Türkiye’nin başını belaya sokmadan çok kısa süre içerisinde istifa etmesi gerekir" diye konuştu.

 

"Başbakan (Polis kardeşlerim destan yazdı) diyor. Bizim bildiğimiz polis, asker Çanakkale’de, Sakarya’da destan yazmıştı. Polis ülkenin çocuklarını öldürerek destan yazar mı, bu nasıl akıl tutulmasıdır" ifadesini kullanan Tekin konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Emeklinin, işçinin, köylünün, çiftçinin cebinden çalınan 90 milyar doların hesabı sorulacak. Türkiye'nin aynı zamanda dış politikası da tehlikeye girdi. Bunları tek bertaraf edecek unsur 56 milyon seçmendir. Halk, 30 Mart günü Türkiye’nin geleceğiyle ilgili kararını verecek. Ya bakan evlatlarını, ya da vatan evlatlarını tercih edecek. 30 Mart Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren bir seçim olduğundan, çevrenizdekileri, dostlarınızı, AK Parti’ye oy veren yakınlarınızı ikna edin. CHP’ye oy versin ki bu kadar itibarsızlaştırılmış bir Türkiye’yi ayağa kaldıralım. Bu iktidar kuştan korktukları kadar Allah’tan korkmuş olsalardı hiç kimsenin başına bu meseleler gelmemiş olacaktı"

- "Küskünler"e tepki

Konuşmasında CHP’den aday gösterilmeyince farklı siyasi partilerden aday olan kişileri de eleştiren Tekin, Didim’de de benzer konunun yaşandığını, genel merkezin Deniz Atabay ile seçimlere girmeye karar verdiğini, partinin kararına herkesin saygı göstermesi gerektiğini söyledi. 

CHP'nin kurumsal kimliği olan, 90 yıllık tarihi süreci olan bir parti olduğunu belirten Tekin, "İsmet paşa, Bülent Ecevit karşısında kaybettiğinde Bülent Ecevit’in elini kaldırmıştır. Koskoca İsmet Paşa, Bülent Ecevit’e karşı kaybettiğinde partisini terk etmedi ve kendisinin yanında olduğunu gösterdi. İşte biz böyle gelenekten geliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com