CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin:
"Fezlekelerin okunmasını engellemek, örfen ayıptır, dinen günahtır, yasal olarak suçtur"

DENİZLİ (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, "Fezlekelerin okunmasını engellemek, örfen ayıptır, dinen günahtır, yasal olarak suçtur" dedi.

Keskin, Çivril ilçesi Pazaryeri Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, iktidarın, kendi düşüncesini paylaşmayan, kendi inancına destek olmayan, farklı anlayıştaki herkesi ötekileştirdiğini, toplumu kutuplaştırdığını iddia etti.

"17 Aralık'ta ortaya çıkan olumsuzluklar ve yolsuzluklar"ın doğruluğunu tartışmak, vatandaşların doğru ve sağlıklı bilgi almasını gerçekleştirmek için TBMM'yi toplantıya çağırdıklarını ifade eden Keskin, şunları söyledi:

"Daha çağrımız kamuoyuna yansımadan, iktidarda panik ve korku başladı. Meclis Başkanı, CHP önergesi Meclis'e ulaştıktan sonra, 'Bu soruşturmalar gizli olduğu için fezlekeler okunmaz' diye işin başında yolu tıkama gayreti içine girdi. Başbakan Erdoğan, çıkan kasetlerin montaj olduğunu iddia ediyor. Böyle bir olumsuzluğun yaşanmadığını, yolsuzlukların yaşanmadığını topluma aktarmaya çalışıyor. İnsanlarımızı böyle inandırarak partisinin oylarını artırma gayreti içerisine giriyor. Eğer böyle bir inanca vardıysa kürsülerde ve televizyon ekranı karşısında söylediklerinin doğruluğuna inanıyorsa, namuslu bir devlet adamının yapacağı tek şey vardır. Parlamentoda bu olayın tartışmasına imkan sağlaması gerekiyordu."

Keskin, milletvekillerinin ne olduğunu öğrenemeden oy kullanmaya mahkum edildiğini öne sürerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Oy veren milletvekilleri, bu fezlekelerin okunmaması için oy verirken neye oy verdi? Vicdanen, ahlaken acaba inanarak mı oy verdiler? O fezlekelerin okunmasını engellemek, örfen ayıptır, dinen günahtır, yasal olarak suçtur. Dün yüce TBMM, maalesef tarihi geçmişi ve misyonuna ihanet etmiştir. Hangi akıl ve vicdanla milyonlarca insanın hakkını gasbeden, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kendi banka cüzdanına aktaran kişileri, ne hakla aklıyorsunuz? Nerede kaldı sizin dindarlığınız, insanlığınız?"

Keskin, konuşmasının ardından esnafı ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com