CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin:
"Azmimizi ve heyecanımız koruyarak yolumuza devam edersek, cumhuriyete inanan insanlar olarak geçmişte yaşadığımız tartışmaların yarattığı korkuların esiri olmadan ortak hedefe yürümede gönül birliği yaparsak bu haramzade iktidarı 2015 yılında tarihin çöp

ANTALYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, "Azmimizi ve heyecanımız koruyarak yolumuza devam edersek, cumhuriyete inanan insanlar olarak geçmişte yaşadığımız tartışmaların yarattığı korkuların esiri olmadan ortak hedefe yürümede gönül birliği yaparsak bu haramzade iktidarı 2015 yılında tarihin çöp sepetine atacağız" dedi. 

Yerel seçimlerde Konyaaltı Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Muhittin Böcek'in, mazbatasını aldıktan sonra belediye hizmet binasında düzenlenen karşılama törenine CHP Genel Başkan Yardımcıları Keskin ve Yakup Akkaya ile CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın da katıldı. 

Keskin, iktidarın kendisine muhalif olan, aynı görüşü paylaşmayan herkesi yok etmeyi siyasi bir yöntem olarak uyguladığını öne sürdü.

İktidarın yargıyı ele geçirdikten sonra ülkenin aydınlarını, yazarlarını ve askerini acımasızca "sivil toplama kampına" tıktığını öne süren Keskin, iktidarın işkencelerin zaman zaman karakoldan sokaklara taştığını savundu. Demokrasinin mutluluk kaynağı olabilmesi için hukuk ve adalet boyutunun da ayakta kalması gerektiğini belirten Keskin, aksi taktirde demokrasinin soyut bir mekanizme olduğunu dile getirdi. Keskin, böyle bir iktidara karşı demokrasiyi yaşatmak için gereken diyeti ödemeleri, ellerinden gelen mücadeleyi vermeleri gerektiğini söyledi.

Tarihinde iktidar ve muhalefet partilerinin Türkiye'de barışın çimentosu olan cumhuriyetin kurucu iradesiyle kavga etmediğini, o iradenin ülkeye kazandırdığı kurumlar gündeme geldiğinde özenli bir üslup kullandığına dikkati çeken Keskin, şöyle konuştu:

"İktidar, cumhuriyetin bize sağladığı yaşam biçimi yerine İslami dokulu yaşam biçimi yerleştirmek için toplumu dönüştürme projesini uygulamaya geçirmiştir. Medyayı tutsak etmiştir. Yargıyı, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin arka bahçesi haline getirilmiştir. Türkiye'de temel hak ve özgürlükler kısıtlanmıştır. Ahlaki çöküntü başlamıştır. 30 Mart seçimleri yalnız yerel seçim değil, cumhuriyetin yaşayıp yaşamayacağı, cumhuriyetin kurucu iradesinin ayakta kalıp kalmayacağı seçimlerdi. Dıştan ve içten tüm hançerlemelere rağmen Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerleri, bu topraklar üzerinde farklı inanç gruplarının farklı etnik kökenli insanların beraberce yaşamasının ana sütunudur. Bütün eleştirilere rağmen cumhuriyet ırk cumhuriyeti değil, siyasi bilinç cumhuriyetidir. Bu ülkenin vatandaşı herkesin cumhuriyete saygı göstermeye hakkı vardır. Bütün yurttaşların inançlarını özgürce yerine getirme hakkı vardır. Bunları koruyabilirseniz ebediyete kadar beraberce yaşama şansını elde ederiz." 

"Başta bulunan iktidar bir taraftan Allah adına çalıp kul adına cukkalarken, öbür taraftan bütün değerleri buharlaştırma anlayışı içine girmiştir" diyen Keskin, "Bir başbakan düşünün ki bütün maddi gerçeklerin inkar edildiği televizyon ekranlarında bağırarak toplumu etkilemeye çalışıyor. Haksızlıkları, hukuksuzlukları unutturmak için sağa sola saldırıyor. Nasırına basılmış gibi insanlara hakaret ediyor. Böyle zorlu bir süreç geçirdik" ifadesini kullandı. 

- Akaydın'ın kaçacağı iddiası

İktidar mensubu bir bakanın Mustafa Akaydın'a, "Kaçma ihtimali var" dediğini anlatan Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kaçmasından kuşku duyduğu bir insan arıyorsa uzağa gitmesin, yanı başına baksın. Niye kaçsın Mustafa Akaydın? 5 yıldır iktidarın bütün nefesini ensesinde hissettirdiniz. Neyi bulabildiniz de (Akaydın kaçacak) diyorsunuz. Gece yarısı telefonun başına geçip (oğlum paraları sıfırla) mı dedi? Akaydın, oğluna vakıf kurdurup Antalya belediyesindeki kaynakları bu vakfa aktararak bireysel zenginliğini mi artırdı? Ülkede kaçacak kişi belli."

Demokrasi ve onun kurallarını yaşatmada güçlük çektiklerini belirten Keskin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Azmimizi ve heyecanımız koruyarak yolumuza devam edersek, cumhuriyete inanan insanlar olarak geçmişte yaşadığımız tartışmaların yarattığı korkuların esiri olmadan ortak hedefe yürümede gönül birliği yaparsak bu haramzade iktidarı 2015 yılında tarihin çöp sepetine atacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, (evraklar yakılıyor) diye televizyonlara çıkıp gerdan kırarak toplumu yönlendirmeye çalışırlarsa çalışsınlar, belediye basıp oradaki insanlara hakaret edip, şiddet uygulasalar bile her karanlığın ardından aydınlık gelecektir. Tarihte haklının haksızlığa, adaletin adaletsizliğe mağlup olduğu süreç olmamıştır. Bu tarihi süreç Türkiye'de de işleyecek ve adalet Türkiye'de egemen olacaktır. Türkiye, çağdaş ve hukukun egemen olduğu bir ülke olarak ebediyete kadar yaşayacaktır." 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise kendisine ve ekibine destek veren herkese teşekkür etti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com