CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin, Burdur'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin, Burdurda
Keskin:

BURDUR (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Türkiye'nin bir devlet kriziyle karşı karşıya geldiğini iddia ederek, "Geçmişte de bir takım sıkıntılar, tartışmalar, olumsuzluklar yaşadık ama hiçbir dönemde siyasi çekişmeler ülkeyi devlet krizinin eşiğine getirmemişti" dedi.

Keskin, partisinin Burdur İl Başkanlığı binasının balkonundan partililerine hitaben yaptığı konuşmada, yolsuzluk iddialarının siyasal iktidarı rahatsız ettiğini söyledi.

Başbakan koltuğunda oturan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı'nın, Anadolu'nun değişik yerlerinde dolaşarak "bozuk plak gibi" karşıya saldırarak, "en iyi savunma saldırıdır" taktiğini izleyerek, toplumda yeni gerilimlerin oluşmasına neden olduğunu iddia eden Keskin, "Olayları çarpıtabilmek, gerçekleri gizleyebilmek için sürekli yalan söylüyor, çırpındıkça da batıyor. Türkiye bir devlet kriziyle karşı karşıya geldi. Geçmişte de bir takım sıkıntılar, tartışmalar, olumsuzluklar yaşadık ama hiçbir dönemde siyasi çekişmeler ülkeyi devlet krizinin eşiğine getirmemişti" ifadesini kullandı.

Keskin, Anayasa'dan kaynaklanan yetkilerini kullanan kurulların yetkilerinin iktidar tarafından gasbedildiğini, işlevsiz hale getirildiği ileri sürdü.

- "Karanlık süreçten geçiyoruz"

Yargının talimatlarının yürütme organının başı tarafından verilen emirlerle güvenlik güçleri tarafından görmezlikten gelindiğini öne süren Keskin, şöyle konuştu:

"Savcılar yapacakları operasyonlarda güvenlik güçlerine söz geçiremiyor. Başbakan ve iktidar ise yaşanan olumsuzlukları Türkiye'nin gündeminden düşürmek için yargıyı tamamen yürütmenin emrine alacak yasal değişiklikler yapıyor. Bir gecede 2 bine yakın güvenlik gücü mensubu görev yerlerinden başka yere tayin ediliyor. Ülkenin aydınları, yazarları, çizerleri cezaevinde yaşam boyu mahkumiyete tabi tutuldukları, hapsedildikleri için gün geçirmekte zorlanırken, kaçma kuşkusuyla tahliye edilmezken, bakan çocukları, onlarla beraber hileli işler yapan yabancı uyruklu bir kişi, izine çıkan bir hakimin görevden ayrılmasından sonra 'kaçma kuşkusu yok, kanıtları yok etme kuşkusu yok' diye tahliye ediliyor. Böyle bir karanlık süreçten geçiyoruz."

- "Demokratik depremi gerçekleştireceğiz"

Keskin, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu "demokratik depremi" gerçekleştireceklerini ifade etti. Bunu başarmak için öncelikle CHP'nin kendi içerisindeki bütünlüğü sağlaması gerektiğine işaret eden Keskin, "Yaşadığımız süreç, geçmişte yaşadığımız tartışmaların esiri olmadan, tutsağı olmadan, birlikteliğimizi sağlamak, birbirimizin eksiklerini değil öne çıkan güzel tarafları dikkate alarak dayanışmamızı güçlendirmemizi gerektiriyor" diye konuştu.

Keskin, CHP olarak karşı karşıya kaldıkları sorumluluğun gereklerini yerine getirecek bilgi ve birikime, tarihi miras ve deneyimli kadrolara sahip olduklarını anlatarak, bütün marifetin o kadroları birlikte çalıştırabilecek bir motivasyonla bir algı etrafında toplayabilmek olduğunu söyledi.

Keskin, daha sonra il binasından Köprübaşı mevkisine kadar düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Öte yandan Keskin, Burdur ziyaretinden önce CHP Yeşilova ilçe binasında ve Cumhuriyet Meydanı'nda da partililere hitaben konuşma yaptı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com