CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin Denizli'de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin Denizlide
"(İlker Başbuğ'un tahliyesi) Geç de olsa bir haksızlığın ve hukuksuzluğun giderilmesi sevindiricidir. Umuyoruz bu karar diğer Ergenekon davası tutuklularına da örnek teşkil eder"

DENİZLİ (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tahliyesine ilişkin, "Geç de olsa bir haksızlığın ve hukuksuzluğun giderilmesi sevindiricidir. Umuyoruz bu karar diğer Ergenekon davası tutuklularına da örnek teşkil eder" dedi.

Keskin, Denizli temasları kapsamında Karaman Mahallesi'nde kurulan pazar yerinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Burada gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Keskin, eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un tahliye edilmesinin Türkiye'de hukukun düşmüş olduğu açmazı bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi.

Başbuğ'un yargılanma biçimiyle ilgili de çok ciddi tartışmalar olduğunu ifade eden Keskin, şöyle konuştu:

"Ülkenin genelkurmay başkanı, rektörleri, bilim adamları, yazarları, çizerlerinin, 'kaçma tehlikesi var' diye hüküm verildikten sonra tutukluluklarının sürdürülmesine karar verilmiştir. Bu insanların vicdanını karartan bir tabloydu. 'Kaçma tehlikesi var' diye tutukluluk hallerinin sürdürülmesine karar verilen insanların büyük çoğunluğu yurt dışında görevliyken aranmalarından haberdar olunca gelip mahkemelere, savcılara teslim olmuşlardır ve hesap vermişlerdir. Mahkeme huzurunda yargılanmışlardır. Bu gerçeğe rağmen maalesef özel yetkili mahkemeler bu insanlara hüküm verdikten sonra da tutukluluk hallerinin devamına karar vermiştir. Son uygulamalar adalet adına toplumun vicdanını karartan ciddi olumsuzluktur. Anayasa Mahkemesi eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un tahliyesine karar verdi. Tabii ki geç de olsa bir haksızlığın ve hukuksuzluğun giderilmesi sevindiricidir. Umuyoruz bu karar diğer Ergenekon davası tutuklularına da örnek teşkil eder. Haksız bir biçimde uzunca bir süredir tutuklu olan o insanlar da özgürlüklerine kavuşur."

Adnan Keskin, sorular üzerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya karşısındaki tutumu ve bu davalara yaklaşımının Türkiye'de demokrasinin komada olduğunu, hukukun ise ölüm fermanı boğazında dolaştığını ileri sürerek, "Facebook, twitter ve youtube kapatma tehdidi, dünyanın bu teknolojik gelişimi karşısında demokratik bir ülkenin başbakanına yakışmayan yaklaşımlardır" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com