CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran:
"Siyasette üslup son derece kötü. Mitinglerde yapılan konuşmalara, ağzından çıkan sözlere baktığımız zaman Başbakan Erdoğan, siyasetteki seviyeyi sıfırladı"

MUĞLA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Üzülerek izliyorum, siyasette üslup son derece kötü. Mitinglerde yapılan konuşmalara, ağzından çıkan sözlere baktığımız zaman Başbakan Erdoğan, siyasetteki seviyeyi sıfırladı" dedi. 

Oran, Muğla Belediyesi tarafından yaptırılan Menteşe Kent Parkı'nın açılışına katıldı. Burada yaptığı konuşmada, CHP ile AK Parti arasında yerel yönetimler ve siyaset anlayışı açısından çok fark bulunduğunu ifade eden Oran, CHP'nin halkın sorunlarına çözüm getirmek ve  hizmet vermek için çalıştığını söyledi.

Açılışını yaptıkları park alanı AK Parti'li bir belediyenin elinde olsaydı ya bir gökdelen dikeceklerini ya da alışveriş merkezi kuracaklarını öne süren Oran, AK Parti ve başındaki Başbakan Erdoğan'ın toprak ve yeşil gördüğü zaman aklına sadece rant geldiğini iddia etti.

Yerel seçim çalışmaları sırasında siyaset üslubunun çok düştüğünü dile getiren Oran, "Üzülerek izliyorum, siyasette üslup son derece kötü. Mitinglerde yapılan konuşmalara, ağzından çıkan sözlere baktığımız zaman Başbakan Erdoğan, siyasetteki seviyeyi sıfırladı. Hala miting alanlarında herkese hakaret ediyor" diye konuştu. 

İktidarın ve yürütmenin başındaki kişinin görevinin vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak olduğunu vurgulayan Oran, şöyle devam etti: 

"Sen bu görevini yapmıyorsun, polise orantısız şiddet kullandırıyorsun, 'Biber gazı polis hakkıdır' diyorsun. 'Polis destan yazdı' diyorsun. 14 yaşındaki çocuk ölüyor, 9 ay boyunca o aile hastane köşelerinde evlatlarından bir umut bekliyor, sen bir kere bile aramıyorsun. Ondan sonra seçim meydanlarında ölmüş insan üzerinden siyaset yapıyorsun. Bu kadarına vicdansızlık denir."

- İçişleri Bakanı Ala'ya eleştiri

Oran, Türkiye'de Hitler dönemine benzer uygulamalar görülmeye başlandığını ileri sürerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ülkenin şu andaki İçişleri Bakanı müsteşarken, gazetecilerin gözaltına alınması için emirler veriyor. 'Vurun, kırın, o adamı içeri atın' diyor. 'Erdoğan'a karşı operasyon yapanların gözünün yaşına bile bakmayın, hepsinin tayinini yapıp sürün' diyor. Yine bu İçişleri Bakanı bazı savcılarla ilgili, 'Eğer oraya gelirse gözaltına alın' diyor. Böyle bir yönetim anlayışı olabilir mi? Daha önce Erdoğan'a 'Hitler' dedim, böyle müsteşar ve İçişleri Bakanı anlayışını da eğer bunlar doğruysa, 'Gestapo' denir. Bunlar iddia, ses kayıtları var. Sen bu iddiaları kabul etmiyorsan çık, 'Ben bunları söylemedim' de.  Bunları söylemediğini ispat et. Bunları yapanlarla ilgili suç duyurusunda bulun. Suskunluğun, bunları kabul ettiğin anlamına gelir."

- "Ahmet Necdet Sezer'e laf ettirmeyiz"

"İktidar partisinin bir bakanı geçen gün, önceki Cumhurbaşkanı ile ilgili çok çirkin sözler kullandı" diyen Oran, sözlerini şöyle tamamladı:

"O Bakanı kınıyorum. Kötü söz sahibine aittir. Sayın Müezzinoğu, ağzından çıkanı kulağın duysun. Senin gücün, arkanda Erdoğan da olsa bu ülkenin Cumhurbaşkanlarına laf etmeye yetmez. Sana, Ahmet Necdet Sezer'e laf ettirmeyiz. Sana bunun hesabını sorarız. Bu halk sandıkta, Ahmet Necdet Sezer'e söylediğin lafların hesabını soracak." 

Konuşmaların ardından parkın açılışı, Oran ile CHP Muğla milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan ve Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün tarafından yapıldı.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com