CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran, Adana'da:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran, Adanada:
"Hükümette kim olursa olsun, ülkenin borcunun ödenmesi çok güzel. Doğru da söylüyorlar ama eksik söylüyorlar. Ekonomide işler iyi gitmiyor"

ADANA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Hükümette kim olursa olsun, ülkenin borcunun ödenmesi çok güzel. Doğru da söylüyorlar ama eksik söylüyorlar. Ekonomide işler iyi gitmiyor" dedi.

Oran, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan Berkin Elvan'ın hastanede hayatını kaybetmesinin ardından gerçekleştirilen gösterilerde, polisin orantısız güç kullandığını öne sürdü.

Oran, demokratik toplum olmanın gereği olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yürütmenin başı sıfatıyla vatandaşın güvenliğini sağlaması gerektiğini belirtti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını gazetecilere ve partililere dinleten Oran, "Bu iddialar gerçek değilse İçişleri Bakanı'nın çıkıp, bunların gerçek olmadığını söylemsi lazım, bunları yapanlarla ilgili de suç duyurusunda bulunması lazım. Bunlar eğer gerçekse ve bunları söylediyse de bir an evvel istifa etmesi lazım" dedi.

Toplantının ardından Adana Madeni Sanatkarlar, Tornacılar, Kaynakçılar Odası'nı ziyaret eden Oran, ekonominin iyi yönetildiği yönünde algı oluşturulduğunu savundu.

İMF'ye olan borcun ödendiğini anımsatan Oran, "Bizim IMF'ye olan borcumuz 22 milyar dolardı ama yurt dışından 243 milyar dolar ilave borç alındı. Bunu kimse söylemiyor. Yapılanı söylüyor ama eksik söylüyor. Rakamlara baktığınız zaman hep bir algı var ama gerçekler böyle değil. Hükümette kim olursa olsun, ülkenin borcunun ödenmesi çok güzel. Doğru da söylüyorlar ama eksik söylüyorlar. Ekonomide işler iyi gitmiyor. Her siyasi partinin amacı, sorunları çözmek, vatandaşa hizmet götürmek olmalı" diye konuştu.

Oran, merkez Yüreğir ilçesindeki sanayi esnafını da ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com