CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran Burdur'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran Burdurda
Oran: "2015 yılından sonra Türk siyaset tarihinde Erdoğan diye bir siyasetçi olmayacak"

BURDUR (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "2015 yılından sonra Türk siyaset tarihinde Erdoğan diye bir siyasetçi olmayacak" dedi.

Oran, Burdur Belediyesi Konferans Salonu'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, CHP olarak yerelde de genelde de iktidara hazır olduklarını söyledi. Yerel seçimlere en hazırlıklı parti olduklarını savunan Oran, "Hemen hemen her yerde adaylarımız var. Bazı yerlerde adaylarımızı ön seçimle belirledik. Burdurlular CHP'de adaylarını kendi iradeleriyle belirledi. Bundan daha güzel bir demokrasi olabilir mi" diye konuştu.

"Biz Türkiye'ye daha çok demokrasi veririz" diyen Oran, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün seçim meydanlarında her parti gelecek, (Ben daha çok özgürlük veririm. Ben daha çok demokrasi vaat ediyorum) diyecek. Halkımıza şunu söyleyin, her parti kendi içinde ne uyguluyor ne uygulamıyor ona baksınlar. Burdur'da ön seçim yapıldı. Burdur'da kimin iradesi sandıktan çıktı? Örgütün iradesi sandıktan çıktı. Peki Burdur'daki diğer siyasi partilere bakın. AKP'ye bakın MHP'ye bakın, diğer partilere bakın. Kimin iradesi listeyi belirliyor? Beyefendinin iradesi belirliyor. İşte CHP'nin farkı bu."

Vatandaşın önüne bir yılda 3 kez sandık gelebileceğini ifade eden Oran, şöyle devam etti:

"2015 yılından sonra Türk siyaset tarihinde Erdoğan diye bir siyasetçi olmayacak. Erdoğan ya emekli olacak ya da siyaseten mefta olacak. Erdoğan önce (Başkan olacağım) diye tutturdu. (Başkanlık rejimini kuracağım) diye tutturdu. Ama hayalleri suya düştü. Sonra (Ben Cumhurbaşkanı olacağım) dedi. Artık Cumhurbaşkanı olamaz. Şu anda bugünkü bütün anketler, bütün kamuoyu araştırmaları kendi maniple ettiği anketler bile Erdoğan'a, ancak 3 kişiden bir kişinin oy verebileceğini belirtiyor Cumhurbaşkanlığı seçiminde. Yani Cumhurbaşkanlığı hayal. Başbakan olabilir mi? Olamaz. İki nedenden olamaz. Bir, 3 dönem bittiği için seçilemez. İki AKP zaten bir daha iktidar olamaz ki."

- CHP İzmir Milletvekili Balbay

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise memleketi Burdur'a gelmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Cezaevinden çıkmasına rağmen özgürlüğünün yarım olduğunu belirten Balbay, "Sizlerin vicdanında kabul görmeyen davalar nedeniyle hapiste yatan tüm yurtseverler serbest kaldığı gün ancak kendimi özgür hissedeceğim" dedi.

Balbay, şöyle devam etti:

"3 bin saat hakim karşısında tutuldum. 22 iddianameyi birleştirdiler. Daha ikinci iddianamede, (Mustafa Balbay anlat bakalım suçlarını) dediler. Ben de gazeteciliğimi anlattım. İki iddianame birleşmişti. Sonra 20 iddianame daha birleştirdiler. Her iddianamede de adımızı geçirdiler. En son ben (Onlar hakkında da savunma yapmak istiyorum) dediğimde, (Siz daha önce savunma yaptınız) karşılığını verdiler. Yani (Önce savunmanızı yapın, suçlarınızı sonra söyleyeceğiz) dediler."

Oran ve Balbay daha sonra CHP Burdur İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com