CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı, Sivas'ta

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı, Sivasta
Sarı: "Fezlekelerin içeriğinin açıklanması ve ses kayıtlarıyla ortaya dökülen tablonun Meclis kayıtlarına geçmesi, tarihsel tanıklık anlamında, Meclis'in görevi ve Meclis denetiminin gerçekleşmesi anlamında zorunlu bir durum"

SİVAS (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, "Fezlekelerin içeriğinin açıklanması ve ses kayıtlarıyla ortaya dökülen tablonun Meclis kayıtlarına geçmesi, tarihsel tanıklık anlamında, Meclis'in görevi ve Meclis denetiminin gerçekleşmesi anlamında zorunlu bir durum" dedi.

Sarı, CHP Sivas İl Başkanlığında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 4 Eylül 1919'da gerçekleştirilen Sivas Kongresi'nin önemine dikkati çekerek, "4 Eylül, hem partimizin hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin yapı taşlarının döşendiği bir tarihtir" ifadesini kullandı.

Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sarı, hükümetin hak ve özgürlükler konusunda baskıcı bir tutum sergilediğini öne sürerek, "Bugün geldiğimiz nokta, bunun somut kanıtlarıyla dolu" iddiasında bulundu.

İktidarı eleştiren Sarı, "AKP hükümetleri bugün Türkiye'yi yönetemiyor. Bu erki yitirmiştir, bu gücü yitirmiştir ve AKP hükümetleri artık bir meşruiyet sorunu yaşamaktadır" dedi.

Demokrasi ve özgürlüklerin gelişmesinden yana olduklarını belirten Sarı, "Genel Başkanımız, yarın Sivas'ta olacak, 'Varlık, Birlik ve Özgürlük Mitingi' adını verdiğimiz mitingde partimizin yerel yönetimlere ilişkin politikalarını ve güncel olayları değerlendirecek" diye konuştu.

Yerel seçimlerin Cumhuriyet tarihinde önemli bir döneme denk geldiğini dile getiren Sarı, "Gerçekten bir kırılma noktasında, bir makas değiştirme noktasındayız" dedi.

 

- Eski bakanlar hakkındaki fezlekeler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, 4 eski bakan hakkındaki fezlekelere ilişkin şunları söyledi:

"Fezlekelerin içeriğinin açıklanması ve ses kayıtlarıyla ortaya dökülen tablonun Meclis kayıtlarına geçmesi, tarihsel tanıklık anlamında, Meclis'in görevi ve Meclis denetiminin gerçekleşmesi anlamında zorunlu bir durum. Meclis'te fezlekelerin okunması, fezlekelerin içeriğine milletvekillerinin vakıf olması ve Meclis tutanaklarına bu fezlekelerin geçmesi gerekiyor."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com