CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Uşak'ta

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Uşakta
"Başbakan sanki sıkıyönetim dönemindeymişiz gibi yasaklar getiriyor, son olarak da 'sosyal medyayı yasaklayacağım' diyor"

UŞAK (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Başbakan sanki sıkıyönetim dönemindeymişiz gibi yasaklar getiriyor, son olarak da 'sosyal medyayı yasaklayacağım' diyor" dedi. 

Tekin, Uşak'ta CHP İl Başkanlığı binası önünde yaptığı konuşmada ülke gündemindeki son gelişmeleri değerlendirdi. Yerel seçimlerde halkın sadece belediye başkanlarını seçmeyeceğini, ülkenin geleceğine yön vereceğini belirten Tekin, AK Parti iktidarının sonunun geldiğini öne sürdü.

Başbakanın yasakçı zihniyete sahip olduğunu savunan Tekin, "Yabancı uyruklu bir iş adamı düşünün. Bu iş adamı ülkenin iktidarının kabinesinin üçte birini rehin alıyor. Türkiye'nin dış politikada geldiği son nokta bu. Başbakan sanki sıkı yönetim dönemindeymişiz gibi basına, medyaya, iş dünyasına, sivil toplum örgütlerine hatta TBMM'ye yasaklar getirdi. Yetmedi, dün konuşmasında söyledi, 'Sosyal medyayı yasaklayacağım' diyor. Bu zihniyeti anlamak mümkün değil" diye konuştu.

Seçmenlere seslenen Tekin, yerel seçimlerin önemine değinerek şunları kaydetti:

"Geçmiş yıllarda çeşitli gerekçelerle AKP'ye oy verenlere sesleniyorum. Gelin, bu kez Türkiye'nin geleceğini hep beraber inşa edelim. Ya demokrasi ve özgürlüğü seçeceğiz, ya da Neron gibi Türkiye'yi başka noktaya götüreceğiz. Bu karar milletindir. Millet bunun gereğini yapacak. Anketler ortada. AKP eriyor. CHP Türkiye'nin dört bir yanında iktidar olacak. Önce yerelde iktidar olacağız. AKP iktidara gelirken bizim dini duygularımızı sömürdü. Evet, doğru din bilgisi almış olabilirler. Ama unutmayın ki insanlar din terbiyesi almamışsa o çok tehlikelidir. AKP din terbiyesi almadığı için her türlü yolsuzluğu mubah sayıyorlar. Başbakana sesleniyorum. ne yaparsan yap, ister olağanüstü hal yasası getir, ister yasaklar, dünyada arkadaşların nasıl devrildiler gördün, sen de devrileceksin."

Konuşmanın ardından Uşak'taki belediye başkan adayları ile bir araya gelen Tekin, daha sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com