CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
"Bir başçalanın, Menderes'in adını ağzına almaya hakkı yoktur. Menderes'in çocuklarına baksın, bir de kendi çocuklarına baksın. Menderes'in aile yaşamına baksın, bir de kendi aile yaşamına baksın. Menderes, hiçbir zaman şaibeli bir Başbakan konumunda olma

MERSİN (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir başçalanın, Menderes'in adını ağzına almaya hakkı yoktur. Menderes'in çocuklarına baksın, bir de kendi çocuklarına baksın. Menderes'in aile yaşamına baksın, bir de kendi aile yaşamına baksın. Menderes, hiçbir zaman şaibeli bir Başbakan konumunda olmadı ama bu şaibeli" dedi.

Kılıçdaroğlu, Mersin'in Narlıkuyu beldesinde kaldığı otelin çıkışında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü mitinglerinde yaptığı konuşmalara ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ahlakı olan kişinin koltukta bir gün bile oturamayacağını savunan Kılıçdaroğlu, "Adı hırsızlığa çıkan birisinin Başbakanlık koltuğunda oturmaya hakkı da yoktur yetkisi de yoktur. Bu, en azından 76 milyona hakarettir. O koltuktan bir an önce inmesi, Yüce Divan'a gitmesi ve aklanma talebinde bulunması lazım. Adı hırsızlığa çıkmış birisinin 'Ben aklanmak istiyorum' diye bir talebinin olmaması, onun zaten hırsız olduğunu gösterir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın, "Adnan Menderes'e yaptıklarını bize de yapmak istiyorlar" şeklindeki konuşmasıyla ilgili şunları söyledi:

"Bir başçalanın, Menderes'in adını ağzına almaya hakkı yoktur. Menderes'in çocuklarına baksın, bir de kendi çocuklarına baksın. Menderes'in aile yaşamına baksın, bir de kendi aile yaşamına baksın. Menderes, hiçbir zaman şaibeli bir Başbakan konumunda olmadı ama bu şaibeli. Şaibesini sadece biz değil, bütün dünya biliyor."

Hukuk neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın, "Bu seçimde birinci parti olmazsam siyaseti bırakırım" sözüyle ilgili de "Oyu indiği zaman da siyaseti bırakacak mı? Asıl bu soruya cevap vermesi lazım" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com