CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
"İstanbul'da sosyal demokrat bir kişi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğunda İstanbul'un kaderi değişecek"

İSTANBUL (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul'da sosyal demokrat bir kişi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğunda İstanbul'un kaderi değişecek" dedi.

Kılıçdaroğlu, Maltepe Zümrütevler Mahallesi'nde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Tokat ve Sivas'tan selam getirdiğini söyledi.

Alanda toplananların, "Başbakan Kemal" sloganları atması üzerine Kılıçdaroğlu, "İnşallah o da olacak. Güzel bir Türkiye için, barış içinde yaşadığımız bir Türkiye için başbakanlığa talibim" diye konuştu.

İstanbul'da Sarıgül zamanı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, uzun süredir bir kişinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda olduğunu kaydetti. Aslında o kişinin fiilen belediye başkanlığı yapmadığını, yapanın "başçalan" olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, "30 yıla yakındır İstanbul'u yönetiyorlar, Allah aşkına burası İstanbul'un göbeği. Düşünün, bir otobüs buradan gidemiyor. İstanbul'u yönettiklerini sanıyorlar. Aslında İstanbul'u yönetmiyorlar. İstanbul'u sömürüyorlar, rantını yiyorlar" ifadelerini kullandı.  

Hiçbir ayrım yapmaksızın Türkiye'yi kirli siyasetten arındıracağını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Geçen gün başçalanın sesi düştü yine internete. İstanbul'da bir araziyi, arsayı gözüne kestirmiş, 'burasını bana haber vermeden nasıl satarsın?' Bunu söyleyen adam başbakanlık koltuğunda oturabilir mi? Biz bunları biliyoruz, bunları tanıyoruz, bunlar aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır. Bunlar ülkeyi yönetiyorlar diye yola çıktılar, ülkeyi soydular, İstanbul'u soydular. Bugün Sivas'taydım, dediler ki; 'buraya gelmiş İstanbul'u anlatmış'. Tabi orayı da İstanbul sanıyor, 'acaba Sivas'ta ne yürütürüm?'. Ama Sivas'ta bir şey bırakmamış, herkes perişan vaziyette. Şimdi yeniden İstanbul'a talip, İstanbul giderse onun da gideceğini herkes çok iyi biliyor."

- "30 Mart'ta Türkiye'nin kaderi değişecek"

Kılıçdaroğlu, İstanbul'u 30 Mart'ta teslim aldıklarında Türkiye'nin kaderinin değişeceğini belirterek, "İstanbul'da sosyal demokrat bir kişi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğunda İstanbul'un kaderi değişecek. İstanbullunun kederi değişecek, bu rezaletlere son vereceğiz. Güzel bir İstanbul'u, özgür bir İstanbul'u, huzur içinde yaşayan bir İstanbul'u yeniden inşa edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

"Soru şu, İstanbul'u nasıl alacağız?" diyen Kılıçdaroğlu, "Herhalde oturarak değil, kahvede de oturarak değil. İçki masasında oturarak da değil. Omuz omuza, kol kola çalışarak, adım adım, sokak sokak, cadde cadde, apartman apartman çalışarak alacağız" şeklinde konuştu.

 Herkesin bir komşusunu, bir arkadaşını, geçen dönem CHP'ye oy vermemiş bir kişiyi alarak ikna etmesini isteyen Kılıçdaroğlu, "Çocukları için, ülkesi için, geleceği için, İstanbul için. Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermeyen bir kişiyle beraber sandığa gidip, onun da Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermesine imkan vereceğiz.  İstanbul'u aldığımızda, bütün dünyanın gözü CHP'de ve İstanbul'da, herkes biliyor ki; İstanbul'u aldığımızda bu ülke demokrasi yolunda çok önemli bir adım atmış olacak. İstanbul bizim, Türkiye bizim. Çünkü biz Türkiye'yi de İstanbul'u da seviyoruz. Çünkü biz çağdaş bir İstanbul istiyoruz, uygar bir İstanbul istiyoruz, güzel bir İstanbul istiyoruz, huzur içinde insanların yaşadığı bir İstanbul istiyoruz" dedi. 

- "30 Mart'ta demokrasi bayramı için sandığa gideceğiz"

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un bir kültür ve turizm merkezi olması gerektiğini ifade ederek, İstanbul'un, bütün dünyanın imrendiği bir kent haline getirilmesi gerektiğini kaydetti.

30 Mart'ta bir demokrasi bayramı için sandığa gideceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kol kola gideceğiz, omuz omuza gideceğiz,  komşularımızla gideceğiz. Haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kurmak için sandığa gideceğiz. Bütün Türkiye'yi geziyorum, adım adım. Her yurttaşa eşit mesafede durmaya özen gösteriyorum. Görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun. Çünkü biz insan için çalışıyoruz. Çünkü benim için yandaş yok, benim için vatandaş var. Her vatandaşın alın teriyle ekmek kazanmasını istiyorum. İstanbul'u dünyanın merkezi haline getirebiliriz, bir turizm merkezi haline getirebiliriz. İstanbul'u, sorunlarını aşan bir kent haline getirebiliriz.  

15 yıldır, 20 yıldır, 30 yıldır yönetiyorlar ama hep sorun oldular. Biz sorun olmak için değil sorunları çözmek için geliyoruz. Biz herkesin evinde tencere kaynasın diye geliyoruz. Biz istihdam yaratmaya geliyoruz. Biz kavga etmeye değil, huzur için, barış için geliyoruz. Onun için İstanbul'un bir çaresi var. Çare neydi; Sarıgül."

Ayın otuzunda, bir düğün havası içinde sandığa gideceklerini ve 31'inde Sarıgül'ü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda göreceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Göreceksiniz Türkiye'nin tarihi değişecek. Demokrasimiz önemli bir çıtayı atlamış olacak. Bugün özgürlüklerimiz kısıtlanıyor. Bugün bir diktatörün ülkeyi yönettiğini unutmayınız. Bugün sadece kendisine ve ailesine çalışan bir yönetimin iktidarda olduğunu unutmayınız. Bugün çocuklarınızın aşına, işine göz koyan bir iktidarın olduğunu unutmayınız. Bunu herkese anlatın, lokantada anlatın, evde anlatın, sokakta anlatın, caddede anlatın. Gün bizim için değil, gün çocuklarımız için. Onlara daha güzel bir Türkiye bırakmak için yola çıkacağız ve bunun mücadelesini vereceğiz."

- "İnsanımızı seviyorum"

"Bizim insanımızı seviyorum, bu ülkenin insanlarını seviyorum" diyen Kılıçdaroğlu, "Sizlere hizmet etmeyi seviyorum. Sizin için çalışmayı seviyorum. Sizler için çaba harcamayı seviyorum. İstiyorum ki bu ülkede her evde huzur olsun, istiyorum ki bu ülkede hiç kimse işsiz kalmasın. İstiyorum ki bu ülkede sokaklarda tanımadığımız bir insanla karşılaşsak bile güler yüzle selam verelim. İstiyorum ki bu ülkede çocuklar yatağa aç girmesin. İstiyorum ki bu ülkede kadın-erkek eşitliği olsun. İstiyorum ki bu ülkede insanlar parklarda özgürce gezebilsinler. İstiyorum ki bu ülkede Taksim Meydanı insanlara kapatılmasın, istiyorum ki bu ülkede Gezi Parkı bu insanlara kapatılmasın" şeklinde konuştu.

Mustafa Sarıgül'ün belediye başkanlığında Taksim'in bir insan deryası, herkesin kol kola gezip eğlendiği bir meydan olacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

"Bunların meydanlardan haberi yok. Meydanı rant alanı olarak görüyorlar. Allah bilir Recep Tayyip Erdoğan, gece yatarken 'Şu Taksim Meydanı'na ne güzel binalar yapılır' diye düşünüyordur. Ona yar etmeyeceğiz orayı. Orası halkındır. Destek verdiğiniz sürece sizin için çalışacağım, destek verdiğiniz sürece ayrışmaya, bölüşmeye yer yok. Beraber olacağız. Ayrılma lüksümüz yok, bölünme lüksümüz yok. Bu zat, toplumu bölüyor, kavga çıkarıyor, insanları bölüyor ama biz bölünmeyeceğiz, ayrıştırıyor ama biz ayrışmayacağız, kavga ettirmek istiyor ama biz kavga etmeyeceğiz. Provokasyon yapmak istiyor biz oyuna gelmeyeceğiz. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz, bu ülke için çalışıyoruz. Çünkü biz ayrım yapmıyoruz. Çünkü biz Nazım'ın dediği gibi, 'Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe' yaşamak istiyoruz." 

Kemal Kılıçdaroğlu, miting alanına gelişinde havi fişek gösterisiyle karşılandı.

Alanda toplananlar sık sık, "Halkçı Kemal" ve "Kemal başbakan" sloganları attı. Miting alanında Türk bayrakları ve CHP flamaları yer aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com