CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'da (1)

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalyada (1)
Kılıçdaroğlu: "Diyorlar ki 'CHP iktidara gelirse acaba devleti yönetir mi?' Böyle saçma soru ilk defa görüyorum. Devleti kuran partiye 'devleti yönetebilir mi' diye sorulur mu? Devleti kuran parti CHP değil mi? Biz devletin bütün kurumlarının saat gibi ça

ANTALYA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Diyorlar ki 'CHP iktidara gelirse acaba devleti yönetir mi?' Böyle saçma soru ilk defa görüyorum. Devleti kuran partiye 'devleti yönetebilir mi' diye sorulur mu? Devleti kuran parti CHP değil mi? Biz devletin bütün kurumlarının saat gibi çalışmasını isteriz, devlette partizanlığı kabul etmeyiz. Açıkça söylüyorum, benim için yandaş yok, benim için vatandaş var, vatandaş benim başımın üzerindedir" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Kepez Arena Spor Salonu yanındaki alanda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Karaman'dan geldiğini, selamını getirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Antalya'ya bir sonraki gelişinde başbakan olarak geleceğini ifade etti. Miting alanındaki bir pankartta yazılı olan "Şerefimizle gaz yedik ama haram yemedik" sloganını okuyan Kılıçdaroğlu, "Onlar ne yapıyorlar, malı götürüyorlar. Şimdi siz bu sloganı atarsanız, o gider patentini alır, siz bir daha atarsanız sizden parasını ister. Para bunun için her şeydir" diye konuştu. 

Antalyalılarla olmaktan onur ve gurur duyduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, kentte 81 ilden gelen yurttaşların bulunduğunu, Türkiye'de 81 ilden yurttaşını bulunduran ikinci bir ilin de İstanbul olduğunu kaydetti. Bunun için Antalya'nın Türkiye demek olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, bunun Antalya için bir kültür, kimlik, inanç zenginliği olduğunu anlattı.

- "Ölen çocukların ailelerinin acısı, bizim acımızdır"

Miting alanında, "Sizin çocuklar çaldı, bizim çocuklar öldü" yazılı pankartı okuyan Kılıçdaroğlu, "Ölen çocukların tamamı bizim çocuklarımızdır, ölen çocukların ailelerinin acısı, bizim acımızdır. Onların acılarını paylaşıyoruz her yerde. Allah'tan rahmet diliyoruz. Kimse için ayrım yapmıyoruz. Çünkü biz insanı seviyoruz, insana inanıyoruz, insanı başımızın üstünde taşıyacağız ve taşıyoruz" ifadesini kullandı. 

Antalya'nın bir turizm ve tarım kenti olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Çok sayıda insan 2B konusundan mağdur oldu. Seçimlerden çok önce 2B kapsamında orman arazisi bulunanlara, yoksul kesime hiçbir ücret alınmadan arazilerin verilmesini önerdik. Onun dışındakilere de emlak değeri neyse o bedel üzerinden vatandaşlara verilmesini istedik. Bu konuda sorun yaşayan tüm yurttaşlara destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. CHP iktidarında bu sözün arkasında olacağız. Bunu namus sözü olarak görüyoruz."

 - "CHP iktidarında mazot 1,5 lira olacak"

Kılıçdaroğlu, çiftçinin bugün mazotu 5 liradan aldığını, dünyanın en pahalı mazotunu Türk çiftçisinin kullandığını ifade ederek, "Geçen hafta Kars'taydık. Hemen Gürcistan'da mazotun litreri 2 lira, bizde 5 lira. Sizlere sesleniyorum. Gürcistan'da petrol yok, bizde de petrol yok, orada mazot 2 lira, bizde 5 lira. Gürcistan devleti 2 liradan verirken neden sana 5 lira veriliyor. Birileri malı götürüyor da onun için, birileri çalıyor da onun için. CHP olarak söz veriyorum, CHP iktidarında mazot 1,5 lira olacaktır" diye konuştu.

Avrupa Birliği ülkelerinde çiftçinin kullandığı elektriğin kilovat saatinin 11 cent, Türkiye'de ise 23 cent değerinde olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, orada çiftçinin kullandığı elektrikten KDV alınmadığını, Türkiye'de ise alındığını kaydetti. Türkiye'de çiftçilerin mağdur olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında üreten Türkiye'yi ayağa kaldıracakları, alın terini değerlendirecekleri, çiftçiye elektriği KDV'siz kullandıracakları konularında söz verdi. 

CHP iktidar olduğunda Türkiye'yi nasıl yöneteceği yönünde iddialar olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

"Diyorlar ki 'CHP iktidara gelirse acaba devleti yönetir mi?' Böyle saçma soru ilk defa görüyorum. Devleti kuran partiye 'devleti yönetebilir mi' diye sorulur mu? Devleti kuran parti CHP değil mi? Biz devletin bütün kurumlarının saat gibi çalışmasını isteriz, devlette partizanlığı kabul etmeyiz. Açıkça söylüyorum, benim için yandaş yok, benim için vatandaş var, vatandaş benim başımın üzerindedir."

Kılıçdaroğlu, işverenlere, sanayicilere, turizmcilere seslenerek, CHP iktidarında hükümet eleştirildiğinde ertesi gün kimsenin kapısında vergi müfettişi olmayacağını, herkesin özgürce düşüncelerini söyleyebileceğini, CHP'yi eleştirebileceğini ifade etti. Bunun sözünü veren Kılıçdaroğlu, eleştiriden çekinmeyeceklerini, kulak kabartıp, eksikliklerini göreceklerini dile getirdi. 

Kurallı ve istikrarlı bir ekonomiden yana olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, üreten Türkiye'nin yanında olacaklarını, herkesin işi, aşı olmasını istediklerini belirtti.

Herkesin özgürlük ortamında çalışmasını, düşüncelerini ifade etmesini arzuladıklarına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"CHP olarak vaatlerimizi söylediğimizde 'Parayı nerede bulacaksın' diyorlar. CHP iktidarında ayakkabı kutularının içinde sadece ayakkabılar olacak, para olmayacak. CHP iktidarında bakanların çocuklarının yatak odalarında para kasaları olmayacak. CHP iktidarında bakanların çocuklarının yatak odalarında milyarlar olmayacak. CHP iktidarında bakanların çocuklarının odasında para sayma makineleri olmayacak, hiçbir bakan haram parayla umreye gitmeyecek. CHP iktidarında hiçbir bakan 700 milyar liralık kol saatini kolunu takmayacak, söz veriyorum size."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com