CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mahmudiye'de:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mahmudiyede:
"Herkesin siyasi düşüncesine saygılıyım. Herkesin siyasi düşüncesi benim başımın üzerindedir. İnsansak başkasının düşüncesine saygı göstermek zorundayız."

 ESKİŞEHİR (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Herkesin siyasi düşüncesine saygılıyım. Herkesin siyasi düşüncesi benim başımın üzerindedir. İnsansak başkasının düşüncesine saygı göstermek zorundayız" dedi.

Mahmudiye ilçesinde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, ilk kez geldiği Mahmudiye'de bulunmaktan duyduğu mennuniyeti dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, bugünün Anneler Günü olduğunu hatırlatarak, bütün annelerin elinden öptüğünü söyledi.

Hayatındaki en büyük huzuru, başını annesinin dizine koyduğunda bulduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Allah rahmet eylesin annem, okuma yazma bilmezdi. En büyük arzusu okuma, yazmayı öğrenmekti. Biz gazete okuduğumuz zaman 'oğlum, burada ne yazıyor?' diye sorardı. O nedenle, eğer bir toplumu yüceltmek, bir toplumu çağdaş uygarlığa taşımak istiyorsak, kadınların eğitilmesi lazım, okuması lazım. 'Ana dili' diyoruz. İlk dili annelerden öğreniyoruz. O nedenle aramızda çok sayıda anne var. Bütün annelere söylüyorum. Anneler Günü'nüz kutlu olsun. Bütün annelerin ellerinden öpüyorum."

Kılıçdaroğlu, demokrasilerde seçimin çok önemli olduğunu vurguladı.  

30 Mart yerel seçimlerinde Mahmudiyelilerin seçimini yaptığını anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İshak Gündoğan'ı belediye başkanı olarak seçtiler. O da mazbatasını aldı ve koltuğuna oturdu. Ama sonra dediler ki, 'Hayır, burada başka şeyler var. O koltuktan in'. O koltuktan indi. 'Seçimi yenileyeceğiz' dediler. Eğer siz bir başkanı koltuğa oturtursanız artık, onun arkasında durmak zorundasınız. Elbirliğiyle gönül gönüle, onu yeniden belediye başkanı koltuğuna oturtacağız. Ben buna inanıyorum. O bir halk adamı, sizden birisi. Hizmet etmek istiyor. Daha iyi hizmet sunmak istiyor. Buraya, Yılmaz Büyükerşen Hocamız da geldi. Beraber ele ele, gönül gönüle verecekler. Yeni bir Mahmudiye'yi yeniden yaratacaklar. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'i Cumhuriyet'in en önemli merkezlerinden birisi haline getirdi. Şimdi, 'Elim sadece Eskişehir sınırları içinde değil. Mahmudiye'ye de uzanacağım. Mahmudiye'yi de yeşillendireceğim. Güzel bir yer yapacağım. Orada da herkesin karnı doyacak. Orada da huzur olacak. Orada da bereket olacak' diyor. Sz daha önce başkanı seçtiniz. Bir kez daha seçeceksiniz. Bir kez daha sandığa gideceksiniz. İnadına inadına oyunuzu vereceksiniz. 'Ben bunu seçtim' diyeceksiniz. Herkesin siyasi düşüncesine saygılıyım. Herkesin siyasi düşüncesi benim başımın üzerindedir. İnsansak başkasının düşüncesine saygı göstermek zorundayız. Hepimiz elimizi vicdanımızın üzerine koyup, 1 Haziran'da sandığa gedeceğiz. Mahmudiyeliler, 'Sen görevden alıyorsan, ben de yeniden koltuğa oturtacağım' diyecek. Çünkü, demokrasilerde en büyük güç halkın kendisidir."

Kılıçdaroğlu'nın yanı sıra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve diğer ilgililerde ilçeye geldi. Konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu, karayoluyla Ankara'ya gitti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com