CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Manisa'da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Manisada
Turgutlu'da seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu: "Bizim bir özelliğimiz var, bize her türlü suçlamayı getirebilirler ama hiç kimse bize 'kul hakkı yediniz' diyemez. Biz her kuruşun hesabını veririz"

MANİSA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim bir özelliğimiz var, bize her türlü suçlamayı getirebilirler ama hiç kimse bize 'kul hakkı yediniz' diyemez. Biz her kuruşun hesabını veririz" dedi.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Koza Pazarı Meydanı'nda seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, kendisini "Başbakan Kemal" sloganıyla karşılayanlara "Başbakan olarak geleceğim inşallah" dedi.

Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarı aleyhine slogan atılması üzerine, "Sirkeliyorum ben bunları. Ağaçtan bir meyve falan düşer diye beklemeyin. Bunlar bereketsiz, tek bir meyve vermezler, kendileri yerler, ceplerini düşünürler. Halkı, esnafı, çiftçiyi, emekliyi düşünmezler. Kendilerinin ve çocuklarının istikbalini düşünürler. Ben halkım için varım. Bizim bir özelliğimiz var, bize her türlü suçlamayı getirebilirler ama hiç kimse bize 'kul hakkı yediniz' diyemez. Biz her kuruşun hesabını veririz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, bölünmeden, kavga etmeden,  güzel ülkede barış içinde yaşayacaklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Provokasyon yapıyorlar, alet olmayacağız. Amacımız iktidar olmak, önce yerelde, sonra genelde. Eğer sizin izniniz olursa, çünkü benim tek güvencem halkımızdır. Her ortamda dile getirdim, insana hizmet etmenin hakka hizmet olduğuna tüm yüreğimle inandım. Size hizmet etmeyi seviyorum. Huzurlu bir Türkiye istiyor musunuz? Barış  içinde yaşayan bir Türkiye istiyor musunuz? Herkesin işi, aşı olsun, Twitter yasakları olmasın, insanlar rahatlıkla düşüncelerini açıklasın diyor musunuz?"

- "2,5 milyon genç ilk kez oy kullanacak"

Yerel seçimlerde iki buçuk milyon gencin ilk kez sandığa gideceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İki buçuk milyon gence inanıyorum, onlar özgür bir Türkiye istiyorlar, düşüncelerini rahatlıkla açıklamak istiyorlar. Eğer iş istiyorsanız, aş istiyorsanız, barış istiyorsanız, huzur istiyorsanız tarih belli, 30 Ağustos nasıl bizim bağımsızlık savaşımızın önemli göstergesiyse, nasıl bir kısrak başı gibi Akdeniz'e uzandıysa şimdi 30 Mart'ta demokrasi tarihimizi yeniden yazacağız. Yeniden özgür ve güzel bir Türkiye'nin yolunu açacağız."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com