CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mersin'de

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mersinde
Kılıçdaroğlu: "Biz bu şaibeli adamdan mı korkacağız. Asla korkmayacağız. Ne yaparsa yapsın size sözüm var, size ahtım var, yurt dışına kaçsa dahi yakalayacağım, getireceğim ve hesabını soracağım"

MERSİN (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz bu şaibeli adamdan mı korkacağız. Asla korkmayacağız. Ne yaparsa yapsın, size sözüm var, size ahtım var, yurt dışına kaçsa dahi yakalayacağım, getireceğim ve hesabını soracağım" dedi.

Kılıçdaroğlu, Mersin mitinginin ardından geldiği Tarsus ilçesinde bir kahvehanede çay içti, vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra parti otobüsünden partililere ve vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi el birliğiyle kirli siyasetten arındıracaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, ülkesini seven insanlar olarak 30 Mart'ta hep beraber oy kullanmaya gideceklerini ifade ederek, "Dürüst siyasetin önünü açacağız, kul hakkı yiyenlerden hesap soracağız. Bu konuda söz veriyor musunuz? Ama sandıklara sahip çıkacağız. Düşünün, 76 milyon insanı soyanlar yarın sandıklarda bizim oyları da götürebilir" diye konuştu.

"Asla umutsuzluğa kapılmayın, bu ülkede CHP olduğu sürece kimse halkın tırnağına dahi dokunamaz. Asla izin vermeyeceğiz buna" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Onlar baskı yapıyorlar, sanki biz korkacakmışız gibi, hakimleri var sanki biz korkacakmışız gibi, savcıları var sanki biz korkacakmışız gibi, polisleri var sanki biz korkacakmışız gibi. Asla korkmayacağız, bu ülkenin insanları yedi düvele karşı mücadele etti. Bağımsızlık savaşını kazandı. Biz bu şaibeli adamdan mı korkacağız. Asla korkmayacağız. Ne yaparsa yapsın size sözüm var, size ahtım var, yurt dışına kaçsa dahi yakalayacağım, getireceğim ve hesabını soracağım."

Ardından Yenice beldesine geçen Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, esprili dille "Bakıyorum korsan bir miting düzenlemişsiniz, sizin hepinizi Silivri'ye göndereceğim" dedi.

Silivri Cezaevi'nde "vatan evlatlarının yattığını" savunan Kılıçdaroğlu, "Hırsızlar, yani bakan evlatları da dışarıda. Bunlara izin verecek miyiz? O zaman herkese yurttaş olarak bir görev düşüyor, ayın 30'unda sandığa gideceğiz. Elimizi vicdanımıza koyacağız, oyumuzu kullanacağız, haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracağız" diye konuştu.

Yenice belediyesinin kapatıldığı bildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Size sözüm, CHP iktidarında kapanan bütün belediyeleri yeniden açacağız. Belediyeleri niye kapatıyorlar, daha fazla sömürmek için. Çünkü kapanan belediyelerde sözde tasarruf yapıyorlar. Niçin, vatandaş için mi, kendi cepleri için" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com