CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mersin'de:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mersinde:
"Biz halkız, biz kardeşiz, biz birlikte aynı türküleri söyleyeceğiz. Biz, aynı havayı teneffüs edeceğiz, ayrılmayacağız, bölünmeyeceğiz, büyük Türkiye için hep beraber çalışacağız"

MERSİN (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz halkız, biz kardeşiz, biz birlikte aynı türküleri söyleyeceğiz. Biz, aynı havayı teneffüs edeceğiz, ayrılmayacağız, bölünmeyeceğiz, büyük Türkiye için hep beraber çalışacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, merkez Toroslar ilçesi Güneykent Mahallesi'nde düzenlenen mitingde, bir bayram havasında sandığa gideceklerini ve oy kullanacaklarını söyledi.

"Ayakkabı kutusundan korkan bir adamdan korkulmayacağını" ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Gençlerin attığı twitten korkan bir adamdan korkulur mu? Affedersiniz, adam dedim ama ben onu adam da saymıyorum. Adam gibi adam kul hakkı yemez, adam gibi adam çiftçinin alının terinin karşılığını verir. Adam gibi adam inançlara saygı olur. Adam gibi adam bayrağına saygılı olur. Adam gibi adam yurttaşlarını ayırmaz, her inanca, etnik kimliğe saygılı olur. Adam gibi adam önce işsizlikle mücadele eder, atanamayan öğretmen kavramını Türkiye'nin gündeminden çıkarır. O ne için çalışıyor? Çocukları için, ailesi için."

Kılıçdaroğlu, provokasyonlara gelinmemesi uyarısında bulunarak, "Biz halkız, biz kardeşiz, biz birlikte aynı türküleri söyleyeceğiz. Biz, aynı havayı teneffüs edeceğiz, ayrılmayacağız, bölünmeyeceğiz, büyük Türkiye için hep beraber çalışacağız" ifadesini kullandı.

Temiz siyaseti getireceklerini, halkın zenginleşeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Macit Özcan ile CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Şefik Zengin'e destek istedi.

Tarsus ilçesindeki mitingde ise AK Parti'ye oy veren vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Ben, bu partiyi eleştirirken siz sakın üzerinize alınmayın. Ben sizi seviyorum, size inanıyorum. Bütün Türkiye'yi seviyorum. Bütün insanlarıma güveniyorum. Sizlere yalan söylediler. Sizi kandırdılar. O yurttaşların vicdadına sesleniyorum. Eğer bir bakan koluna 700 bin liralık saati rüşvet diye alıyorsa, oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bir bakan haram parayla Rıza Sarraf'ın uçağıyla umreye gidiyorsa, oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bakanların çocuklarının evlerinde boy boy kasalar duruyor ve kasaların içinde milyonlarca dolar, avro oluyorsa oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bu ülkede çiftçi mazotu 5 liraya alırken, dünyanın en pahalı mazotunu çiftçiye satarken, oy kullanırken vicdanına sor. Bakın bir kararname yayımladılar. Elektrik borcu olan çiftçi tarım desteklerinden yararlanamayacak. Bu adamın borcu niye olur?  Ödeyemediği için. Sen destek ver ki borcunu ödesin. 'Önce elektrik borcunu öde diyor.' AB ülkelerinde çiftçinin tükettiği elektrikten KDV alınmaz. Bizim çiftçinin tükettiği elektrikten yüzde 18 KDV alınıyor. Benim çiftçiye sözüm. CHP iktidarında mazotun litresi 1,5 lira olacak." 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com