CHP Genel Sekreteri Tekin:

CHP Genel Sekreteri Tekin:
"Daha çok emek, daha çok yoksullarla ilgileneceğiz ve mağdurların yanında olacağız. Yeni CHP dediğimiz, tam da bu olacak"

İSTANBUL (AA) - CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partideki görev değişikliklerinin ardından daha çok emek, daha çok yoksullarla ilgileneceklerini ve mağdurların yanında olacaklarını söyledi. 

Tekin, Etiler'de bölgelerindeki kentsel dönüşüme tepki gösteren mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Tekin, burada basın mensuplarının, gündeme ilişkin sorularını cevapladı. 

Bir soru üzerine, CHP Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) gerçekleştirilen değişikliklerin herkese hayırlı olmasını dileyen Tekin, "Benim için çok büyük bir şey değişmedi ama değişen bir şey olacak, daha çok dışa dönük bir CHP göreceksiniz. Bugün olduğu gibi, yarın Ankara'da, başka bir arkadaşımız Erzurum'da, Rize'de nerede mağduriyet varsa CHP orada olacak" diye konuştu. 

Bir gazetecinin, "CHP biraz daha sola mı kayacak?" şeklindeki sorusuna Tekin, şu karşılığı verdi:

"CHP, 90 yıllık bir siyasi partidir. CHP, mevsimlik bir parti değildir. Onun için 90 yıl ayakta kalabilmiş. Çok partili sisteme geçtiğimiz tarihten itibaren yüzlerce partinin nasıl kapatıldığını, 10 yıl önce iktidar olup, 10 yıl sonra nasıl bertaraf edildiğini hepimiz biliyoruz. CHP'nin ilkeleri, çok açık ve nettir. Elbette sosyal demokrat bir partiyiz. Daha çok emek, daha çok yoksullarla ilgileneceğiz ve mağdurların yanında olacağız. Mağdurların siyasal düşüncesi ne olursa olsun, hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun hep yanlarında olacağız. Yani, yeni CHP dediğimiz tam da bu olacak."  

"CHP'de geçmişte olduğu gibi şimdi de güçlü bir genel sekreterlik makamı mı öngörülüyor?" şeklindeki soru üzerine Tekin, "CHP'nin bütün makamları çok güçlü makamlardır. CHP'de 30 yıldır her kademede görev yapan bir insan olarak hangi makama oturmuşsam kendimi güçlü hissetmişimdir" ifadelerini kullandı.

- "Önümüzdeki günlerde"

Tekin, "Tüzük değişikliği olacak mı?" şeklindeki soruya, "Önümüzdeki günlerde... Bir ihtiyaçtır, bu yapılacaktır" şeklinde cevap verdi. 

Genel Sekreter Gürsel Tekin, soru üzerine, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun götürdüğünü kaydederek, "Hiç kimse merak etmesin Türkiye'nin beklentisine cevap verebilecek, kendisini mağdur görenlerin 'Evet benim de Cumhurbaşkanım var' diyebileceği bir cumhurbaşkanı geliyor. Merak etmeyin. İsim hiç önemli değil, geliyor" diye konuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com