CHP Grup Başkanvekili Altay:

CHP Grup Başkanvekili Altay:
"Ülkemizde yasakların, baskıların en yoğun olduğu dönemi yaşıyorsak, o diktatörün bittiği, yıkılacağı, gideceği andır, pilinin bittiği andır"

SİNOP (AA) - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Ülkemizde yasakların, baskıların en yoğun olduğu dönemi yaşıyorsak, o diktatörün bittiği, yıkılacağı, gideceği andır, pilinin bittiği andır" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Boyabat'a gelen Altay, CHP Seçim Bürosu önünde halka seslendi.

İki gün sonra sandığa gidileceğini belirten Altay, "Sandığa giderken hem yerel yöneticilerimize hem de AKP'nin 17 Aralık süreciyle içine düştüğü bataklıktan çıkıp çıkamayacağına Türk milleti karar verecektir. Eminim ki kul hakkı yiyenler o bataklıktan çıkamayacaklardır. Ben yine eminim ki Allah'ın kitabıyla dalga geçenler, Allah'ın ayetlerine 'Bakara, takara' diyerek arkadaşlarıyla konuşup ayetlerle gırgır geçenler, Boyabat'a gelip dindarlık taslayanlar o bataklıktan çıkamayacaklardır" diye konuştu.

AK Parti'den "aldatma ve kandırmadan başka bir şey" çıkmayacağını savunan Altay, "Üç 'Y' dediler. Yürütelim, yutalım, yiyelim. Yaptıkları budur. 'Haksızlığa, hırsızlığa göz yuman dilsiz şeytandır' sözü doğrudur. Arsızlığa, hırsızlığa göz yumanlar ona ortak olur. Boyabatlıların bunlara göz yummayacağını 30 Mart'ta sandığa giderek göstereceklerine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

- "30 Mart AKP'nin sıfırlandığı an olacaktır"

"Ülkemizde yasakların, baskıların en yoğun olduğu dönemi yaşıyorsak, o diktatörün bittiği, yıkılacağı, gideceği andır, pilinin bittiği andır" diyen Altay, şunları kaydetti:

"30 Mart AKP'nin sıfırlandığı an olacaktır. Biz devletin hukuk devleti, sosyal devlet olmasını istiyoruz. Adalet istiyoruz. Laik devlet istiyoruz. Başörtüsü takmakla laikliğin gitmediğini de vurgulayayım. Bugün üniversitelerde başörtüsü takma özgürlüğü varsa, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu sayesinde olmuştur. Başörtüsü meselesi sorun olmaktan çıkmışsa Genel Başkanımızın tutarlı davranışıyla olmuştur. Biz sosyal demokratız, sosyal demokrat olmak insana saygılı olmaktır, insanların inanç ve ibadetlerine saygılı olmak demektir. Biz bunun için varız."

Altay, konuşmasının ardından bir çay bahçesinde partililerle sohbet etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com