CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:
"Her yerel seçimde mutlaka 'Bu yerel seçim önemlidir' lafı olmuştur çünkü bu seçimde sadece yerel yöneticiler oylaması olmayacak, aynı zamanda Türkiye'nin nereye, hangi rejime doğru, özgürlüklere mi yoksa baskıcı, otoriter rejime doğru mu gittiği oylanaca

YALOVA (AA) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Her yerel seçimde mutlaka 'Bu yerel seçim önemlidir' lafı olmuştur çünkü bu seçimde sadece yerel yöneticiler oylaması olmayacak, aynı zamanda Türkiye'nin nereye, hangi rejime doğru, özgürlüklere mi yoksa baskıcı, otoriter rejime doğru mu gittiği oylanacak" dedi.

Hamzaçebi, partisinin düğün salonunda düzenlenen belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çok önemli bir seçime doğru gittiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çok şey söylediğini, cumhuriyet tarihindeki tüm kötü olayları CHP'ye dayandırdığını ileri süren Hamzaçebi, "Başbakan, kefen edebiyatı yapıyor. Sayın Adnan Menderes'in mirasına bugün tekrar sığındı. Sayın Başbakan neyi kastediyor acaba? Sayın Genel Başkanımız Adnan Menderes'in mezarını ziyaret etti. O, Menderes'in mirasına sahip çıktığını söylüyor. Menderes köylüye, millete bakıyordu. Memlekette tarım seferberliği vardı. Adnan Menderes'in çocukları devlet memuriyeti yaptılar, ticarete girmediler. Gemi sahibi olmadılar. Menderes'i biraz da bu yönüyle ele alırsa daha iyi olacak" diye konuştu.

Hiçbir yerel seçimin 30 Mart'ta yaşayacakları kadar önemli olmadığını savunan Hamzaçebi, şöyle devam etti:

"Her yerel seçimde mutlaka 'Bu yerel seçim önemlidir' lafı olmuştur çünkü bu seçimde sadece yerel yöneticiler oylaması olmayacak, aynı zamanda Türkiye'nin nereye, hangi rejime doğru, özgürlüklere mi yoksa baskıcı, otoriter rejime doğru mu gittiği oylanacak. Onun için bu seçim önemli. Bu seçim yaklaşırken Türkiye'yi aydınlık, barış, huzur dolu günlere, özgürlüklere doğru taşımak amacıyla bir yandan Ankara'da parlamentoda mücadelemizi sürdürürken, öte yandan adım adım bütün Türkiye'yi dolaşıyoruz. 12 yılda Türkiye'nin hak ve özgürlükler alanında hiçbir şekilde aldığı mesafe yoktur. Türkiye, 12 yılda özgürlüklerde çok daha geri gitmiş durumdadır. Türkiye, AKP ile 12'nci yıla geldi. 12'nci yılda AKP, Meclise 'Demokratikleşme Yasası' altında yasa getiriyor. Yani 12 yılda Türkiye, demek ki demokratikleşme alanında mesafe alamamış, demokratikleşme yasası getiriyorsun ama bakmayın onun adına. Adı demokratikleşme..."

- Grup Başkanvekili İnce

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ise 30 Mart'taki yerel seçimlerin çok önemli olduğunu, bunun için durmadan çalıştığını söyledi.

Dün Karadeniz bölgesinde seçim çalışmalarına katıldığını, halkın CHP'ye büyük teveccühü olduğunu belirten İnce, şöyle konuştu:

"Ayağımın tozuyla geldim buraya. Karadeniz'deydim. Bütün gün Doğu Karadeniz'de 13 yerde konuştum. Bir kere şunu söyleyeyim. 30 yıldır Karadeniz'e, Doğu Karadeniz'e gider gelirim. İlk kez böyle bir şey gördüm. Olağanüstü. Fındıklı'da bir saatte ne kadar insan toplandığını görünce şaşırdım doğrusu. Resmen miting yaptık. Bakın, Türkiye'de 89 ruhu görüyorum. 89'da gazeteler şöyle manşet atıyordu, 'İstanbul'da Dalan sildi, süpürdü, İzmir'de Özfatura sildi, süpürdü.' Manşetler böyleydi. Sonuç hiç öyle olmadı. İstanbul'da Nurettin Sözen aldı, İzmir'de Yüksel Çakmur aldı, Ankara'da Murat Karayalçın aldı. SHP, o zaman CHP kapalıydı, Türkiye'deki belediyelerin ezici çoğunluğunu aldı. Bugün de aynısı olacak. Armutlu'dan Kaytazdere'ye İstanbul, Ankara, İzmir... Hepsini alacağız merak etmeyin."

İnce, Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'de ve dünyadaki her olayı CHP'den bildiğini iddia ederek, "Başbakan, ABC'ci, ABD'ci, çevreci oldu. Papaz elbisesi giydi. CHP'yi Sosyalist Enternasyonal'e şikayet etti. El Kaideci oldu, El Nusracı oldu. Yakında da elvedacı olacak. Bunlar her şey olur. Her numara var bunlarda. Bunlar ayakkabı mağazası gibi. Bunlardan her şey olur da bir adam bir de Atatürkçü olmaz. Başbakan'a göre herhalde depremlerin sorumlusu, Birinci Dünya Savaşı, İkinci Dünya Savaşı CHP'nin yüzünden çıktı" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, İnce ve Hamzaçebi belediye başkan adaylarını tanıttı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com