CHP Grup Başkanvekili İnce:

CHP Grup Başkanvekili İnce:
"Biz, hepimiz Türk milletinin bir parçasıyız, hepimiz beraberiz"

BİLECİK (AA) - CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Biz, hepimiz Türk milletinin bir parçasıyız, hepimiz beraberiz" dedi.

İnce, Bilecik'e bağlı Vezirhan beldesinde belediye başkan adayı Mehmet Duymuş'un tanıtım toplantısına katılarak yaptığı konuşmada, iktidarın ülkeyi yalanlarla bölmeye çalıştığını ileri sürdü.

"Kimimiz Rumeli'den, Kafkasya'dan, Trakya'dan, Diyarbakır'dan, Karadeniz'den memleketin çeşitli yerlerinden gelmişiz" diyen İnce, ülkedeki herkesin bu milletin parçası ve zenginliği olduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

"Boşnak, Arnavut, Arap, Kürt, Laz, Gürcü kökenliyiz, hepimiz varız. Ama hepimiz, Türk milletinin bir parçasıyız, hepimiz beraberiz. Kimimiz, Bilecik'te mermer işledi kimimiz Aydın'da üzüm, incir yetiştirdi. Kimimiz, Konya'da buğday yetiştirdi, Karadeniz'de balık tuttu. Ama bu milleti, yalanlarla bölüyorlar. Yediğin ekmekten, içtiğin suya her şeye KDV ödüyorsun ama bu hükümet, elmastan, yakuttan, zümrütten KDV almıyor. Sizin evinizde elmas, yakut, zümrüt var mı? Peki, sizin evinizde, yatak odanızda yedi tane çelik kasa var mı, milyon dolarlar var mı? Ne diye bunlara oy veriyorsunuz o zaman. Bunlar bu milleti kandırdı." 

Beldeye gelişinde MHP Belediye Başkan adayının kendisine hoş geldin dediğini belirterek teşekkür eden İnce, Türkiye'de siyasetin hep nezaket dahilinde yapıldığını ifade etti. İnce şöyle devam etti:

"Partilerle rakip olduk ama düşman olmadık, ama yendik ama yenildik. Türkiye'deki siyasi partiler bir elin parmakları gibidir. Ama bu AKP'nin üst kadrosu yandan çıkmış altıncı parmak gibi. Valilik tabelalarından T.C.'yi indiriyor. Andımızı yasaklıyor, 'Bayrak' şiirini ders kitaplarından çıkarıyor. Bunu diğer partiler yapmaz, bunu bir tek bunlar yapar. Ben partinin yöneticilerine değil, sıradan yurttaş, emekli, işçi, memur ve AK Parti'ye oy veren değerli yurttaşlarıma sesleniyorum. Belediyeyi seçerken iktidar partisine oy verirsiniz, yine öyle yapın ama yakında değişecek olan iktidara, eskimiş olanla değil, yakında biz geliyoruz. 30 Mart'ta bunların dalını budağını indireceğiz aşağıya. Ondan sonra erken seçim var, size söyleyeyim."

İktidarı, sandıkla ülkenin başından kovacaklarını iddia eden İnce, "Bunlar Malezya'ya gidecek göreceksiniz hep birlikte. Ama AK Parti'ye oy veren o değerli yurttaşlarıma sesleniyorum. 90 yıldır bu fakir milletin kazandıklarını bir bir sattı, hepsini. Bakın şimdi Kıbrıs'ı veriyorlar. Bu ülkede Müslümanlar ikiye ayrıldı. Bizim gibi Kalu Beladan beri Müslüman olanlar, bir de Tayyip'den sonra Müslüman olanlar çıktı başımıza" dedi.

Konuşmaların ardıdan İnce, kurulan platformda CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Vezirhan Belediye Başkan adayı Mehmet Duymuş'la birlikte halkı selamladı.

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden İnce, daha sonra Ankara'ya gitmek üzere beldeden ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com