CHP Grup Başkanvekili İnce, Artvin'de

CHP Grup Başkanvekili İnce, Artvinde
İnce: " Bu ülkenin kuruluşunda Cumhuriyet Halk Partisi vardır, kurtuluşunda da CHP olacaktır"

ARTVİN (AA) - CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Bu ülkenin kuruluşunda Cumhuriyet Halk Partisi vardır, kurtuluşunda da CHP olacaktır" dedi.

İnce, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere dün geldiği Artvin'de, Şavşat ilçesini ziyaretinin ardından Ardanuç'a geçerek ilçe pazar yerinin açılışına katıldı.

İnce, burada yaptığı konuşmada, Ardanuç'un Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisi'ni en yüksek oy oranıyla temsil eden ilçe olduğunu belirterek, "Ardanuç Türkiye'yi kendine benzetirse, Türkiye Ardanuç gibi olursa bu ülke uçar, bu ülke kanatlanır. Cumhuriyet Halk Partisi, iktidarında bu rekortmen ilçemize özel bir ayrıcalık yapmazsa ben de CHP'ye hakkımı helal etmem" ifadelerini kullandı.

İnternet ile ilgili yasaya değinen İnce, şöyle konuştu:

"İnterneti yasaklayacaklar ya şöyle diyor, 'Benim bir tanıdığımın çocuğu internete girmiş, oradan korsanlar bundan hesap numarası istemiş, o da hesap numarasından bunlara para yatırmış, dolandırılmış'. Bu meydanda 2 bin insan var. Sizin içinizde, 12-13 yaşındaki çocuğu kredi kartı olan birisi var mı? Bu ülkede kimsede yoktur. Yatak odalarından kasalar fışkırıyor, ayakkabı kutularından yeşil dolarlar fışkırıyor. Bizim belediye başkanımız Ardanuç'ta doğayı korumak için yeşile gözbebeği gibi bakıyor. Onların yeşili ise dolar yeşilinden ibaret. Bunlar haram paraya ele sürmemek için makineyle sayıyor."

Ülkede insanları üçe ayırdığını belirten İnce, şöyle devam etti:

"Bir dindarlar var. Dindarların başımızın üstünde yeri var. İki dindar geçinenler var, üç dinden geçinenler var. İşte bunlar onlardan. Tribünde alkışı yasaklayacaksın, protestoyu yasaklayacaksın, interneti yasaklayacaksın, muhalefetin sesini kısacaksın, Meclis TV’i yasaklayacaksın, gazetelere telefon açacaksın 'Sarıgül'ü gösterme, Muharrem'i sustur'. Akşama kadar villa düşünüyor, arsa düşünüyor, rant düşünüyor, gemi düşünüyor, baskı düşünüyor, gazeteye telefon açıyor, bunun devleti yönetmeye zamanı yok ki. Bunları dinlendirmemiz lazım. Yoruldu bunlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki bir tek şeye ihtiyacımız var, o da çalışkan olmak. Şimdi bir şeye daha ihtiyacımız var, o da cesur olmak. Biber gazı da sıksalar, TOMA'yla da gelseler, hapse de atsalar, vergici de gönderseler pes etmeyeceğiz."

- "Ülkeye sahip çıkacağız"

İnce, Meclis'te "fezleke şampiyonlarından" biri olduğunu kaydederek, "Pamukova'da bir konuşma yaptım. Bana bir fezleke geldi. Fezlekede 'Muharrem İnce hükümeti yıpratan konuşma yaptı' diyor. Ne yapacaktım, övecek miydim yani. Fezlekeyi aldım ve kürsüye çıktım. Ben fezlekeyi aldım ve dedim ki 'ben hükümeti yıpratmak değil, yıkmak istiyorum'. Atatürk yedi düvelden korkmadı, Cumhuriyet Halk Partili korkar mı hiç? Bülent Ecevit korktu mu, İsmet Paşa korktu mu, Deniz Baykal korktu mu, Kemal Kılıçdaroğlu korktu mu da biz korkacağız. Biz bu ülkeye sahip çıkacağız. Bu ülkenin kuruluşunda Cumhuriyet Halk Partisi vardır, kurtuluşunda da CHP olacaktır" dedi.

Konuşması sırasında ezan okunması nedeniyle bir süre ara veren İnce, ezanın bitmesinin ardından, "Ezan, yurt dışında yaşayanların en çok özlediği şeylerden biridir. Okunan ezan bağımsızlığımızın simgesidir. Namaza bir çağrıdır. Aynı zamanda bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, bu topraklarda var olduğumuzun, bu topraklarda iddia sahibi olduğumuzun göstergesidir" diye konuştu.

İnce, Ardanuç'un ardından Borçka ilçesi ile Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesini de ziyaret etti.

İnce, Kemalpaşa beldesinde halka hitaben yaptığı konuşmada, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın, Kemalpaşa beldesinin ilçe olmasıyla ilgili Meclis'e kanun teklifi verdiğini belirterek, "Bu kanun teklifi salı günü Meclis'te görüşülecek. CHP Grup Başkanvekili olarak size söz veriyorum, CHP'nin bütün milletvekilleri bu kanun teklifine 'evet' diyecek. Burada propaganda yapanlara sesleniyorum, 'Biz kazanacağız, Kemalpaşa'yı ilçe yapacağız' diyorsunuz ya gerek yok ona, salı günü ak koyun, kara koyun belli olur" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com